Saç Uzatmak İçin Sinameki Maskesi Tarifi

Saç Uzatmak İçin Sinameki Maskesi Tarifi
Paylaş
 

Saç Uzatmak İçin Sinameki Maskesi Tarifi

Saçlarınızın uzun olmasını istiyorsunuz, peki bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz?  İşte size en kısa zamanda etkisini gösterecek bir saç uzatma maskesi tarifi.  Hazırlanışı ve uygulaması çok kolay bir maskedir. Özellikle sinameki kokusunu seviyorsanız ve size itici gelmiyorsa çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gelelim maske için gerekli malzemelere ve uygulanışına.

Gerekli malzemeler:

1 çay bardağı su

1 tatlı kaşığı sinameki

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 adet bemiks ampül (isterseniz evigen ve bepanthene  ampül de kullanabilirsiniz ama bemiks şart)

Hazırlanışı ve Uygulama:

1 çay bardağı suyun içerisine sinamekiyi katıp kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra biraz ılımasını bekliyoruz. Sinamekiyi süzerek suyunu ayırıyoruz. Oluşan suyun içerisine bemiks ampülü kırıp badem yağını ekliyoruz. Saçlarınızı uzatırken bir yandan onarılmasını da isterseniz bepanthene ve evigen ampül de eklemenizi öneririz. Hepsini karıştırıyoruz. Hazırladığımız maskeyi saç diplerine masaj yaparak yediriyoruz. Ne kadar masaj yaparsanız saç dipleriniz maskeyi o kadar içine çekecektir. Saç diplerine yedirdikten sonra eğer karışımdan kalırsa uçlarına da sürebilirsiniz. Daha sonra saçlarınızı toplayıp streç filmle sararsanız maskenin akmasını engellemiş olursunuz. Saçınızda gün boyu da durabilir fakat en az iki saat maskenin saçınızda kalıp saçın maskeyi içine çekmesi gerekir. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç Uzatmak İçin Sinameki Maskesi TarifiBemiks ampülün kokusu biraz ağır gelse de zamanla alışacağınıza eminim.  Maskeyi her kullanacağınızda yeni hazırlamanız gerekir. Haftada en az iki kere uygulanma yaparsanız etkisini kısa zamanda görebilirsiniz. Hatta saçlarınızı isterseniz maske uygulamaya başlamadan önce ölçüp bir ay sonra tekrar ölçerseniz farkı daha net anlamış olursunuz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak