Alnınızdaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maske Tarifi

Alnınızdaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maske Tarifi
Paylaş
 

Alnınızdaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maske Tarifi 

Özellikle ergenlik dönemindeki gençlerin daha fazla karşılaştığı bir cilt sorunudur sivilceler. Kimilerinde hemen geçerken kimi insanlarda yıllarca sürebilir. Zamanla bu sivilceler iyileşmezse, lekeler bırakabilir ve çukurluklar oluşabilir. Akne sorunu da güzelliğinizi gölgeleyebilir ve aynalara küsmenize sebep olabilir.  Özellikle alnınızda çıkan sivilceler daha fazla dikkat çeker. Bu da özgüven eksikliğine sebep olabilir.

Genel olarak alındaki sivilcelerin geçmesi için, bol su içmek, cildinizi her gün temizlemek, yeşil sebze tüketmek ve yeterince günlük uykunuzu almak çok önemlidir. 1 lt kaynattığınız suya yüzünüzü tutabildiğiniz kadar tutup, buhar banyosu yapmak da sivilcelere iyi gelecektir. Ihlamur ve rezene bitki çayları da sivilcelere iyi gelecektir. Ayrıca haftada iki kere kil maskesi yaparsanız sivilcelerinizin zamanla yok olduğunu görebilirsiniz.

Alnınızdaki Sivilceler İçin Limon Kolonyası Kürü

Yarım su bardağı limon kolonyası içine 2 yemek kaşığı ada çayı katın. Küçük bir kavanozda 2 gün bekletin. Daha sonra her gün sivilceleriniz geçene kadar alnınıza bu kürü sürün. 10 dk sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Alnınızdaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Maske TarifiAlnınızdaki Sivilceler İçin Papatya Maskesi

2 çorba kaşığı papatyayı bir litre su içerisinde kaynatın.  Daha sonra papatyayı süzün ve suyuna havluyu batırın, yüzünüzde tutabildiğiniz kadar havluyu tutun.  15 dk sonra tekrar havluyu ıslatıp uygulayın ve uygulama bitince cildinizi ılık su ile yıkayın. Daha sonra cildinize bebek pudrası sürün.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak