Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler
Paylaş
 

Kuru cilt yapısına sahipseniz sizler için birkaç nemlendirici maske tarifi önerebiliriz. Bu maskeler cildinizin nem yapısını da koruyarak daha canlı gösterecektir.

Ballı Yumurta Maskesi

1 çorba kaşığı patates unu, 1 çorba kaşığı taze süt, 1 yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı bal. Bu malzemeleri bir cam kabın içerisinde mayonez kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Oluşan maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün, yaklaşık 30 dk dinlendirin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Kuru Ciltleri Canlandıran Ballı Maske

1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, yarım limon suyu. Malzemeleri iyice karıştırın ve karışımı yüzünüze sürün.  15 dk yüzünüzde bırakın ve daha sonra ılık su ile yıkayın.

Elma Maskesi

Bir elmayı rendeleyin içerisine bir çorba kaşığı zeytin yağı ve süt ilave ederek karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp 20 dk bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Havuç Maskesi

İki havucu rendeleyin, yumurtanın beyazı ile karıştırın daha sonra içine 1 tatlı kaşığı zeytin yağı, süt ve nişasta ilave edin. Karışımı yüzünüze ve boynunuza doğru sürün 20dk bekletip yıkayın.

Muz Maskesi

İki adet muzu ezin içerisine 1 tatlı kaşığı süt ve kaymak ekleyerek karıştırın. Maskeyi yüzünüzde 20 dk bekletip yıkayın.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici MaskelerSalatalık Maskesi

Rendelediğiniz salatalığın içine birkaç damla limon suyu ekleyin ve karışımı yüzünüzde 25 dk bekletip yıkayın.

Domates Maskesi

Bir domatesi rendeleyin ve suyunu çıkartın, suyun içine 1 tatlı kaşığı kil ve zeytin yağı ekleyip yüzünüze sürün 15 dk sonra yıkayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak