Hamilelikte Bakım ve Güzellik

Hamilelikte Bakım ve Güzellik
Paylaş
 

Hamilelikte Bakım ve Güzellik 

Hamilelik döneminde kadınlar kilo artışından dolayı kendilerini daha çirkin hissedebilirler. O yüzden her zaman olduğu gibi hamilelikte de bakımlı olmaları gerekir.

Hamilelikte yapmanız gerekenler:

  • Duş almak: Duş alırken suyun ılık olmasına dikkat edin, fazla sıcak sizin için zararlı olabilir. Duş alırken banyo camınız aralıklı olsun ve içeriye temiz hava girebilsin. Güvenliğiniz için kapınızı kilitlemeyin ve 15 dakikadan fazla kalmamaya özen gösterin. Küvetinize kaymayan paspas sererseniz düşmenizi engelleyebilir.
  • Göğüs bakımı: Göğüslerinizin çatlamaması için her gece yatmadan önce mutlaka göğüslerinize yağ bakımı yapın. Sarkmalarını engellemek için dünde iki defa soğuk suyla yıkayabilirsiniz.
  • Saç bakımı ve makyaj: gebeliğin ilk üç ayındaki beslenme bebeğinizin gelişimi için oldukça önemlidir. Saçlarınız parlaklığını ve canlılığını yitirebilir bu yüzden daha sık yıkamanız iyi gelecektir. Saç boyalarındaki kimyasal maddelerin bebeğe zarar verdiği kanıtlanmasa da tehlikeye yol açmamak için saç boyasından uzak durmanız bebeğiniz açısından iyi olacaktır. Eğer saçlarınızda çok fazla beyaz varsa saçlarınızı ilk üç aydan sonra doğal saç boyası ile boyayabilirsiniz. Makyaj yapmanın bebeğe zararı olmamasına rağmen doğal ürünleri tercih etmeniz daha iyi olabilir.
  • Hamilelikte Bakım ve GüzellikMaskelerle cildinize bakım: Doğal maske tarifleri ile cildinize bakım yapabilirsiniz. Bu dönemde özellikle cilt kuruluğu yaşıyorsanız ezdiğiniz çileği cildinize sürüp 10dk bekletip cildinizi yıkarsanız cildinize iyi gelecektir. Aynı şekilde muzu da ezip yüzünüze sürebilirsiniz. Cildinizin nemli ve pamuk gibi olduğunu göreceksiniz.
  • El ve ayak bakımı: Tırnaklarınızın kırılmaması için besleyici ve parlatıcılar kullanabilirsiniz.
  • Diş ve dudak bakımı: Bu dönemde dişleriniz çok hassas olabilir. Diş doktorunuza düzenli olarak gitmeyi unutmayın.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Ayşe&Semih dedi ki:

    Ah Hillary Duff kadar güzel olabilsek, bakımlı da oluruz güzel de 🙂

Bir yorum bırak