Saç Beyazlamasına Çözüm ! Beyazlama İçin İncir Maskesi Tarifi

Saç Beyazlamasına Çözüm ! Beyazlama İçin İncir Maskesi Tarifi
Paylaş
 

Saçlarınızın beyazlamasından şikayetci misiniz? Beyaz saçlar artık kaderiniz değil.  Onlardan kurutlmak için sürekli boyatmak zorunda değilsiniz. Artık evde kendi hazırlayacağınız doğal bakım kürü ile saç beyazları tarihe karışıyor. Saçlardaki erkenden başlayan beyazlıkları durdurmak için incir ve kalanchoe maskesi kullanabilirsiniz. Kalanchoe bitkisini ister kendiniz evinizde yetiştirin isterseniz botanik bahçelerden satın alın.

Saç beyazlığı için incir maskesi

Hint ve Asya’daki çoğu kadının saçlarını incir suyu ile yıkadığını biliyor muydunuz? İncir maskesi cilde iyi geldiği kadar saç diplerini de besliyor ve beyazların daha geç çıkmasını sağlıyor.

Saç beyazlığına karşı mucize maskenin malzemeleri

2 tane ıslatılmış incir

2 yaprak kalanchoe çiçeği

Hazırlanışı ve saça uygulanışı:

Bir tane kalanchoe yaprağı yıkanıp havanda iyice ezilir. Saçlarınızdaki beyazların çokluğuna göre yaprak adetini ikiye çıkarabilirsiniz. Suyu çıkarılan yaprağı tülbent ile süzüyorsunuz. Kurumuş inciri küçük küçük kesiyorsunuz ve 4 dk kadar suyun içinde bekletiyorsunuz. Eğer isterseniz kuru incir yerine taze incir de kullanabilirsiniz.

Saç Beyazlamasına Çözüm ! Beyazlama İçin İncir Maskesi TarifiSuda beklettiğiniz incileri dövdüğünüz kalanchoe yapraklarının üstüne ekleyin ve ikisinin karışımını iyice süzün çıkan suyu saç diplerinize yedirene kadar masaj yaparak sürün.  1 saat sonra saçlarınızı bone ile kapatıp biraz daha bekletin daha sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın ve maskeden arındırın.

Bu maskeyi haftada bir kez olmak üzere üç ay boyunca saçlarınıza uyguladığınız beyazlarınızın azaldığını fark edeceksiniz.

 

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. beyza dedi ki:

    Çok GüZEL

Bir yorum bırak