Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri
Paylaş
 

Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Yağlı bir cilt yapınız var ve bundan şikayetciyseniz bu maskeler tam size göre.

Kil Maskesi

Şüphesiz ki yağlı cilde en iyi gelen maskelerden birisi de kil maskesidir. Aktarlarda yağlı cilt dediğiniz zaman hemen kil tavsiye ederler. Kil maskesini sadece su ile hazırlayabilirsiniz. Maskeyi 30 dk cildinizde bekletip yıkayın, hemen etkisini göreceksiniz.

Salatalık Maskesi

Salatalığı soyun ve kalın 5 dilimini püre haline gelinceye kadar ezin. Bu işlemi robotla yapabilirsiniz.  Bu püreye 2 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı susam yağı ve yumurta sarısı ekleyin iyice çırpın. Oluşan maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 45 dk beklettikten sonra ılık su ile temizleyin.

Limon Maskesi

Limon yağlı ciltler için oldukça iyi bir maskedir. Sıkılaştırıcı ve dengeleyici özelliği vardır. Bir limonun kabuğunu robottan geçirin ve içine 1 çorba kaşığı süt ekleyin. Oluşan karışımı cildinizde 15 dk bekletin ve yıkayın.

Domates Maskesi

Domates suyu ile hazırladığınız kil maskesi de cildinize çok iyi gelecektir. Maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yoğurtlu Bal Maskesi

Yoğurt cildi nemlendirir ve dengeler, bal ciltteki kırışıklıkları açar ve cildinizi canlandırır. Bir çorba kaşığı yoğurtla bir tatlı kaşığı balı karıştırın ve yüzünüze sürün. 15 dk beklettikten sonra cildinizden arındırın.

Yağlı Ciltler İçin Maske TarifleriYulaf Maskesi

2 çay bardağı buğday kepeği ve 2 çay bardağı yulaf ununu karıştırın. Su ekleyerek kıvama gelene kadar karıştırın. Maskeyi cildinize uygulayın ve 20 dk sonra yıkayın. Bu maske sonucunda yüzünüz daha sağlıklı mat bir görüntüye kavuşacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak