Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri
Paylaş
 

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı saçlar temizlenmesi en zor saçlardır. Saçlarınız yıkadıktan hemen bir gün sonra yağlanıyor mu? Günlerdir yıkanmamış gibi mi görünüyor. O halde sizlere bi kaç tavsiyemiz olacak.

Öncelikle yağlı saçlarınızı her gün yıkamanız gerekebilir. Yağlı saçlara özel bir şampuan kullanabilirsiniz. Hatta eğer bir öneri istiyorsanız Doa Kozmetik sülfatsız şampuan kullanabilirsiniz.

Aktarlardan alıp evde hazırlayabileceğiniz kil maskesi sayesinde saçınızın yağ üretimini dengeleyebilirsiniz. Bu maske saçınızın uzun süre yağlanmasını engeller. Maskeyi 10 dk saçınızda tutup daha sonra yıkayabilirsiniz.

Saçınızı sıcak fön makinesi ile kurutmak yerine doğal halinde bırakıp kurumasını sağlayabilirsiniz. Yağlı saçlarınız için kullanabileceğiniz en etkili ürün elma sirkesidir. Saçlarınıza her yıkama sonrasında, durulama suyunuza bir yemek kaşığı kadar elma sirkesi karıştırarak uygularsanız parlak saçlara kavuşabilirsiniz. Saçlarınızın bu şekilde daha az yağlandığını göreceksiniz.

Yağlı Saçlar İçin Bakım ÖnerileriLimon suyu da yağlı saçlar için en etkili kürlerden birisidir. 1 limonun ince rendelenmiş altını kapatın  ve 10 dk demlendirilir. Oluşan karışım süzün ve 8 limon suyu ile karıştırın bir kavanoza aktarın. Çalkaladıktan sonra 2 gün bekletilin. Saçları her yıkamanızdan sonra 1 lt durulama suyuna sıvının 1/8’ini ekleyin ve durulayın.

Saçlarınızı sıcak su ile yıkamak yerine ılık su ile durulamaya özen gösterin.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak