Evlilik Öncesi Düşünülmesi Gerekenler

Evlilik Öncesi Düşünülmesi Gerekenler
Paylaş
 

Evlilik Öncesi Düşünülmesi Gerekenler

Çok aşıksınızdır ve hayat toz pembe görünür. Bir an önce evlenmek ve sevdiğinizle bir ömür boyu hayatı paylaşmak istersiniz. Fakat evlilik öncesi bazı soruları kendinize sorup düşünmeniz gerekir. Bu soruların cevaplarıyla evliliğe tamamen hazır olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

  1. Çocuk konusunda erkekler biraz daha hassas olabilir. Kadınlar biyolojik saatleri dolmadan çocuk sahibi olmak isterler fakat erkekler böyle düşünmeyebilir. Bu yüzden evlilik öncesi çiftlerin çocuk konusunda konuşup karar alması gerekir.
  2. Aşık olduğunuz zaman her şeyi birlikte yapmak istersiniz. Fakat evlendikten sonra artık bu size ağır gelebilir ve sevmediğiniz şeylerden kaçmaya başlayabilirsiniz. O yüzden evlenmeden önce herkesin kendi üzerine düşen görevi bilmesi ve ona göre hareket etmesinde fayda vardır.
  3. İlk başta hoşunuza giden her davranışı evlendikten sonra sizi rahatsız etmeye başlayabilir. Eğer geceleri horluyorsanız eşinizin bunu daha sonra öğrenmesindense önceden söyleyip buna alışmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde sonradan öğrendiği ve hoşuna gitmediği bir durum olmaktan çıkar. Büyük bir süprizle karşılaşmaz.
  4. Evlendikten sonra çalışma hayatına devam edip etmeyeceğinizi de önceden konuşup ortak bir karar almalısınız. Evlilik Öncesi Düşünülmesi GerekenlerDaha sonra bu konuda tartışmalar çıkmaması için önceden konuşmakta fayda var.
  5. Aşk uğruna fedakarlıklar yaptınız. Çok aşık olduğunuz için istemediğiniz filmleri izlediniz şarkıları dinlediniz fakat bir süre sonra artık bu size sıkıcı gelmeye başlayabilir. O yüzden evlenmeden önce hoşlanıp hoşlanmadığınız şeyleri sevgilinize belirtmeniz gerekir.
  6. Geçmişinizle ilgili bilinmesi gereken konuların evlendikten sonra karşınıza çıkmaması için eşinize önceden anlatmanız gerekir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak