Güzelliğinize Güzellik Katacak Pratik Öneriler

Güzelliğinize Güzellik Katacak Pratik Öneriler
Paylaş
 

Güzelliğinize Güzellik Katacak Pratik Öneriler

Güzelliğiniz için çaba sarf ettiğinizi biliyoruz. Acil durumlarda ne yapmanız gerektiğini siz biliyor musunuz ? İşte sizlere birkaç pratik öneriler.

  1. Kırılan tırnaklara pratik çözüm: Dışarıya çıktınız veya iş yerinizdesiniz ve yanınızda törpünüz yok. Aksilik bu ya tırnağınız da kırıldı. O halde çok basit bir önerimiz olacak. Kibrit kutusunun yan tarafındaki yakmaya yarayan kısımları kurtarıcınız olacaktır.
  2. Güneş lekelerinden limonla kurtulun: Osmanlı sultanlarının beyaz tene sahip olmak için limon suyundan faydalandığını biliyor muydunuz? Güneş lekeleri için limon suyu kullanabilirsiniz. Limon ansiteptik özellikte olduğu için yarala ra iyi gelecek hızlıca iyileştirecektir. Limonu kesip ellerinize ve cildinize sürün.
  3. Kurmuş ve çatlamış dudaklara bal: Dudaklarınız soğuktan ve nemsizlikten kurudu mu? Yanınızda dudak nemlendiricisi olmayabilir. Peki, daha canlı ve nemli dudaklar istiyorsanız hemen bal ile şekeri karıştırıp dudaklarınıza sürmeniz yeterli. Bir süre bekletip yıkadıktan sonra dudaklarınızdaki farkı hemen görebileceksiniz.
  4. Güzelliğinize Güzellik Katacak Pratik ÖnerilerDoğal bir peeling için Türk kahvesi: Gün içinde dostlarla sohbet edilirken içilen kahvenin de yeri bir ayrıdır. Kahvenin vücudumuzda çoğu şeye iyi geldiğini biliyorsunuzdur. Kahvenin cildiniz için de harika bir peeling olabileceğini düşünür müydünüz? Kahvenin telvesinin içine bir miktar bepanthene krem ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze masaj yapar gibi sürün. 10 – 15 dk kadar bekletin ve cildinizi ılık su ile yıkayın. Cildiniz ölü derilerden arınacak ve daha parlak bir görüntü elde edeceksiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak