Doğal Saç Boyama Yöntemleri

Doğal Saç Boyama Yöntemleri
Paylaş
 

Doğal Saç Boyama Yöntemleri

Saçlarınızın renginden sıkıldınız, daha parlak bir görünüm elde etmek mi istiyorsunuz? O halde doğada bulunan bazı bitkilerden yararlanabilirsiniz.

  1. Sarı saçlı bayanlar özellikle kış aylarında saçlarının renginin matlaşmasından şikayetçidirler. Unutmayın doğada her şeyin bir çaresi vardır. Aktarlarda rahatlıkla bulabileceğiniz kuru papatyalar tam sizler için. 100gr papatyayı kaynayan suya dökün ve 40dk demlenmeye bırakın. Yeni yıkanmış temiz saçlarınızı bu papatya suyu ile yıkayın. Yıkarken saçlarınıza masaj yapmayı ihmal etmeyin. Haftada birkaç kere yaparsanız güzel sonuç alırsınız.
  2. Çayın saç renginizi daha parlak göstereceği aklınıza gelir miydi? Koyu renk saçlara sahipseniz bu tarif tam size göre: 2 çorba kaşığı siyah çayı ve 2 çorba kaşığı adaçayını kaynatın. Yarım saat dinlenmeye bırakın daha sonra saçlarınıza sürün. İki ay boyunca her gün bu kürü uygulayın. Saç beyazlamasına da çok iyi gelecektir. Beyazlarınızın azaldığını göreceksiniz.
  3. Kahverengi saçlara sahipseniz mutlaka bu kürü uygulamalısınız. Bir tutam soğan kabuğunu kaynatın ve içine bir çorba kaşığı siyah çayı ekleyin. Yarım saat demlenen kürü saçlarınıza uygulayın, her yıkamadan sonra kullanabilirsiniz. Birkaç ay sonra saçlarınızdaki farkı görebilirsiniz.
  4. Doğal Saç Boyama YöntemleriCeviz kabuğu da doğada en çok renk veren maddelerden biridir. 3 çorba kaşığı kurutulmuş yeşil ceviz kabuğunu ezin, 6 tane ceviz yaprağını da cezvede kaynatın. Soğuyunca ezdiğiniz kabukları içine atın. Bu losyonu saçlarınıza uygulayın.
  5. Kızıl saçlara sahipseniz eğer saç renginizin parlaklığı için kına kullanabilirsiniz. Kınayı su ile karıştırın ve akışkan bir kıvama getirin. Saçlarınıza sürerek 2 saat bekletin ve yıkayın. Harika bir kızıl renk saç elde edeceksiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak