Yüz Gerdiren Bitkisel Maya Maskesi ve Ayva Maskesi

Yüz Gerdiren Bitkisel Maya Maskesi ve Ayva Maskesi
Paylaş
 

Biz kadınlar her zaman yüzümüzün daha gerdin ve diri görünmesini isteriz. Zamanla yaş ilerledikçe cilt eski gerginliğini kaybeder ve yerçekimi ile birlikte kendini bırakmaya başlar.

Bazen de yorgun ve stresli iş ortamı dolayısıyla bu cildinize bile yansıyabilir ve kendinizi aynada yorgun bi şekilde görebilirsiniz. Tabi ki doğada her şeyin bir çözümü vardır. Bunun için sizlere iki çeşit maske tarifi önereceğiz. Daha canlı genç ve dinç bir cilde sahip olmak artık hiç de zor değil.

Maya maskesi

Malzemeler: Süt ve yaş maya

Hazırlanışı:

Süt içerisinde mayayı ezerek macun kıvamına getiriyoruz. Macun kıvamındaki maskeyi yüzümüze aşağıdan yukarı olacak şekilde yedirerek her yerine sürüyoruz. Yüzünüz maskeyi emdikçe üstüne tekrar sürebilirsiniz. Bu şekilde maskeyi 20 dk kadar beklettikten sonra önce ılık daha sonra soğuk su ile yıkayarak cildinizi maskeden arındırın.  Daha sonra havlu ile yüzünüze sürtmeden hafifçe bastırarak kurulayın.

Ayva maskesi

Malzemeler: 20 adet ayva çekirdeği, 1 çay bardağı su

Hazırlanışı:

Bir kavanoz içerisine ayva çekirdeği ve suyu karıştırarak 1 hafta kadar bekletin. Bir kaç gün sonra suyun yoğunlaştığını maskenin oluşmaya başladığını görebilirsiniz.

Yüz Gerdiren Bitkisel Maya Maskesi ve Ayva MaskesiJöle kıvamında bir maske oluşacaktır. Temiz cildinize göz altlarınız dahil her yerine sürün ve 20 dk kadar bekletin, cildiniz maskeyi emdikçe üzerine takviye yapabilirsiniz. Daha sonra ılık su ile yıkayarak cildinizi temizleyin. Bu maskeyi özel bir davete gitmeden önce de makyajdan önce yaparsanız cildiniz daha diri ve canlı görünecektir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak