Düğün Öncesinde Aile İlişkileri

Düğün Öncesinde Aile İlişkileri
Paylaş
 

Düğün Öncesinde Aile İlişkileri

Düğün öncesinde hazırlıklar yapmaya başlarız, bu dönemde aile ilişkileri de çok önemlidir. Çoğu çift uzun yıllar sonra beklediği düğünü yaklaştığı zamanlar aile ilişkileri dolayısıyla sorun yaşarlar. Bu sorunları yaşamamak için işte tavsiyeler.

  1. Gelin veya damat adayı olabilirsiniz. Unutmayın anneler her zaman değerlidir. Onlara sıcak yaklaşırsanız onlar da size aynı şekilde yaklaşırlar. Ilımlı davranmaya ve kırmamaya özen gösterin. Negatif kelimeler duysanız da ılımlı yaklaşımınız hoşuna gidecek o da size aynı şekilde davranacaktır.
  2. Annenizin bazı istekleri ve alınganlıkları olduğunu mu düşünüyorsunuz. Bu hassas dönemde bu tarz şeylerle karşılaşabilirsiniz. Elinizden geldiğince anlayışlı olmaya çalışın. Size düşkünlüğünden ve her zaman iyi olmanızı istediğinden böyle yaklaştığını unutmayın.
  3. Düğün süreci damat ve gelin adayları kadar aileler için de gergin bir dönem olabilir. Stresli ortamı hafifletmek için ailelerdeki bireylere jestler yapabilirsiniz. En sevdikleri yemeği yapmak veya sevdikleri tatlıyı almak hoşlarına gidecektir.
  4. Ailelerin her şeye karışmasını istemiyorsunuz biliyoruz? Fakat onlara bazı konular hakkında fikirlerini sormak hoşlarına gidecektir. Uygulamaya geçirmeseniz de onlarla konuşun düşüncelerini öğrenin. Böylelikle kendilerine değer verdiğini anlayacaklardır.
  5. Düğün Öncesinde Aile İlişkileriOnlara değerli olduklarını hissetmek için bazı küçük görevler verebilirsiniz. Düğün hazırlığı için onlardan yardım almanız hoşlarına gidecektir.
  6. Çift olarak düğün evresinde bazı kararlar almak zorundasınız bu kararlarınızı ailelerinize güzel bir dille anlatmaya özen gösterin.
  7. Sizin için bazı eşyalar almış olabilirler ve bunlar hiç sizin zevkinize göre olmayabilir. Beğenmediğinizi onlara belli etmeyin. Güzel kelimelerle teşekkür edin.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak