Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?
Paylaş
 

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır

Tırnaklar kadını en çekici kılan unsurlardan biridir. Sağlıklı ve güzel tırnaklar her zaman özgüveninizi yerine getirir. Peki evde tırnak bakımı nasıl yapılır ? Hepimiz evde tırnak bakımının yapıldığını biliyor muyuz?  Sanırım herkes bu konuda iyi olmayabiliyor. İşte tırnak bakımı ile ilgili modanzi tavsiyeler.

  • Bi kaç gün tırnağınızda kalan oje zamanla kalıntı haline gelir ve hoş görünmez. Bu ojeleri temizlemek için asetona başvururuz. Fakat asetonlar sandığınız kadar masum değil. Tırnaklarınızdaki nemi alarak nemin azalmasına sebep olabilir bununla birlikte tırnaklar güçsüzleşir hatta kırılmaya başlar. O yüzden asetonların içerisine badem yağı, zeytinyağı, susam yağı gibi yağlar damlatabilirsiniz. Ya da ojenizi sildikten sonra bu yağları tırnaklarınıza sürerek bakım yapabilirsiniz.
  • Düzenli tırnak kesimi çok önemlidir. Fazla uzamış, şekli bozulmuş tırnaklar hoş görünmez. Bu yüzden tırnaklarınızı belirli zaman aralıkları ile kesmelisiniz. Bu şekilde güzel bir görüntüye sahip olursunuz.
  • Törpü ve şekil veren malzemeler hijyenik ve kişiye özel olmalıdır. Mantar gibi hastalıklardan uzak durmak için buna önem verilmelidir. Kullanılan malzemeler dezenfekte edilip kaldırılmalıdır.
  • Tırnak ellerini yumuşatmak ve kütiküllerden kurtulmak için ellerinizi 10 dk sabunlu suda bekletin. Daha sonra kütikül giderici yardımı ile ellerinize bakım yapabilirsiniz.
  • Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ?Oje kullanmayı seviyorsanız kaliteli ve tırnak PH’ına uygun ojeler kullanmaya özen gösterin.  Bakımlı tırnaklar için bunlara özen göstermeniz gerekir. Her zaman doğal tonlardaki ojeler sizi daha bakımlı gösterecektir.
  • Eliniz için uyguladığınız her türlü bakımı ayak tırnaklarınız için de düzenli olarak uygulamaya özen gösterin. Ayakların çorap içerisinde havasız kalması da ayak tırnaklarınız açısından kötü olabilir. Tırnak batması gibi sorunlarla karşılaşmamak için düzenli ayak tırnağı bakımını yapmanızı tavsiye ederiz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak