Yaz Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Yaz Sonrası Cilt Bakımının Önemi
Paylaş
 

Yaz Sonrası Cilt Bakımının Önemi

Güneş, deniz ve havuz cildimize oldukça zarar vermektedir. Sıcak hava aşırı su kaybı gibi nedenlerde cildimizi olumsuz yönde etkiliyor. Bronzlaşmak uğruna güneşlendiğimizde güneş lekeleri de oluşabiliyor. Sıcaktan zarar görmüş ve bunalmış cildimizi nasıl eski haline getirebiliriz?

  • Cildinizde biriken ölü deriyi ve kirleri atmak için en iyi yöntem peeling. Güneşle birlikte oluşan bronzluk daha sonra temizlenmesi gereken bir cilt bırakmakta. Bu yüzden de vücudunuza ve yüzünüze haftada bir kere uygulayacağınız peeling sayesinde daha canlı taze ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.
  • Yaz sonrası cildiniz eski canlılığını yitirmiş olabilir. Sağlıklı bir cilt için her zaman nemlendirme işlemini yapmamız gerekiyor. Sıcaklarla birlikte vücudumuzda susuzluk ve dolayısıyla da nem kaybı oluşabiliyor. Bunun için doğal yoğun bakım maskelerinden yararlanıp cildinizin nemlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Özellikle e vitamini içeren maskeleri tercih etmelisiniz.
  • Cilt bakımının en önemli aşaması da nemlendirici kullanımıdır. Cildinizi nemlendirmelisiniz. Bunun için de gün içerisinde cildinize uygun bir nemlendirici kullanmanız gerekir.
  • Yaz Sonrası Cilt Bakımının ÖnemiYaz sonrası güneş lekeleri oluşmuşsa eğer cildinizdeki lekeleri gidermek için doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Cildinize uygun leke giderici kozmetik ürünleri de tercih edebilirsiniz.
  • Ayaklarınıza ayak için özel geliştirilmiş bakım kremleri ile bakım yapabilirsiniz. Yaz boyunca nasırlaşan ayaklarınız bu bakımla kendine gelecek ve daha güzel görünecektir.
  • Eller sadece soğuk havada değil her zaman bakıma ihtiyaç duyar, bu sebepler ellerinizi yaz kış ihmal etmeyin. Eller için özel tasarlanmış kremler kullanabilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak