Düşük Göz Kapakları İçin Makyaj Önerileri

Düşük Göz Kapakları İçin Makyaj Önerileri
Paylaş
 

Düşük Göz Kapakları İçin Makyaj Önerileri

Düşük göz kapaklı bayanların bu görünümü ortadan kaldırması için estetik ameliyata gerek yok. Artık günümüzde makyajla birlikte yüzünüzde beğenmediğiniz çoğu şeyi düzeltmenin bir yolu var. Size bir örnekle düşük görünen göz kapaklarını nasıl daha düzgün gösterebileceğinizi anlatacağız.

Öncelikle makyajdan önce cildinize nemlendirici, fondöten ve biraz da pudra uygulayın. Göz kapaklarınızın düşüklüğünden şikayetçiyseniz eğer kaşınıza yay şekli vermeyin. Kaşınızın doğal ve kavisli şeklini korumaya çalışın. Öncelikle örneğin bir gül kurusu rengindeki farı göz kapaklarınıza uygulayabilirsiniz. Daha sonra bir eyeliner ile gözlerinizin daha kalkık görünmesi için eyeliner çizgisini devam ettirmemeli veya kirpiklerin bitiminde sonlandırmamalısınız. Çizgiye yukarı doğru eğim verirseniz bu göz kapaklarınızın düşük görünmesini engeller daha yukarıda gösterir. Daha koyu bir renk farla göz kenarlarınızın dışına doğru küçük dairesel hareketlerle uygulama yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu farı da eyeliner çeker gibi yukarı doğru eğimle uygulayacağız. Her uyguladığımız ürün yukarı doğru olmalıdır.

Daha sonra bir kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi uçlarından tutup yukarı doğru kıvırın ve bi kaç saniye durup çekin. Sonra kirpikleri ortasından tutup tekrar kıvırın ve birkaç kere sıkıştırın. Son olarak uçlarda da aynı işlemi uygulayın. Bu şekilde kirpikleriniz daha kıvırık bir görünüme sahip olacaktır.

Düşük Göz Kapakları İçin Makyaj ÖnerileriSıra geldi maskara uygulamasına bunun için uzunlaştıran maskarayı tercih edebilirsiniz. Kirpiklerinizi olduğundan daha uzun, böylelikle de gözlerinizi daha çekici ve kalkık gösterecektir. Maskarayı kökten uca doğru birkaç kere sürün. Tüm işlemleri diğer gözünüz için de uygulayın. Makyajın bitiminde daha kalkık görünümlü bir göze sahip olacaksınız. Bu makyajı günlük olarak çok rahat kullanabilirsiniz. Dudak için de doğal renklerde bir ton tercih edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak