Kabarık Saçlara Doğal Çözümler

Kabarık Saçlara Doğal Çözümler
Paylaş
 

Kabarık Saçlara Doğal Çözümler 

Sürekli kabaran ve söz dinlemeyen saçlarınız mı var? Her yolu denediğiniz halde bir sonuç alamadınız mı? İşte size modanzi tavsiyeler.

  1. Kabaran ve zor şekil alan saçlarınız varsa, saçınızı her gün yıkamaktan kaçının bu daha çok kabarmasına sebep olacaktır.
  2. Kabaran saçlar için aslında saç şekilleri de çok önemlidir. Mesela katlı saç kesimleri saçlarınızın daha az kabarık görünmesini sağlar ve kabarmayı biraz da olsa engeller. Duş sonrasında jöle veya saç kremleri kullanmakla da saçlarınızın kabarmasını engelleyebilirsiniz. Fön makinesi ile kurutmak yerine saçlarınızı kendi haline bırakıp kurumasını sağlamak işe yarayacaktır.
  3. Saçlarınıza sürekli bakım yaptığınız halde saçlarınızın kabarık görüntüsünün önüne geçemiyor musunuz? Saçlarınız dolaşık ve karmaşık mı görünüyor? Bunun için de gliserin ve su karışımından yardım alabilirsiniz. Gliserinli su saçlarınızın daha az kabarmasını sağlar.
  4. Kabaran saçlarınızı sık taraklarla taramaktan vazgeçin. Sık tarak daha fazla dalgalanıp kabarmaya neden olur. Daha seyrek taraklarla taramaya özen gösterin. Bu şekilde saç kırıklarını da engellemiş olursunuz.
  5. Kabarık Saçlara Doğal ÇözümlerKabarık saçlarınızı saç kurutma makinesi ile taramayın. Böylece saçlarınız daha çok kabarır ve kırılmaya başlar. Saçlarınızı doğal haliyle bırakır ve kurumasını sağlarsanız daha az kabardığını görebilirsiniz. Yıkama sonrası tepede topuz yaparsanız daha az kabardığını göreceksiniz.
  6. Ayrıca kabaran saçlara özel şampuan, krem ve jöle kullanımı da saçlarınızın kabarmamasına yardımcı olacaktır.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Neva dedi ki:

    Elidor saç kremi bende işe yarıyor. Onu da tavsiye ederim

Bir yorum bırak