Işıltılı Saçlar İçin Modanzi Öneriler

Işıltılı Saçlar İçin Modanzi Öneriler
Paylaş
 

Işıltılı Saçlar İçin Modanzi Öneriler

Cansız ve kırık saçlardan bıktınız mı ? Saçlarınıza söz geçiremediğinizi mi düşünüyorsunuz ? Üzülmeyin, istediğiniz saçlara artık kısa sürede kavuşabileceksiniz. İşte daha canlı ve ışıltılı saçlar için modanzi öneriler:

 1. Fazla şampuanın saçı daha çok temizleyip besleyeceğini düşünüyorsanız eğer yanılıyorsunuz. Aslında çok az bir miktar şampuanla rahatça saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Çok fazla şampuan kullanımı saçınızı hem kurutur hem de ağırlaştırır. Daha az şampuan kullanmak için şampuanınızı sulandırabilirsiniz. Böylelikle gereğinden fazla şampuanla saçınıza fazla yüklenmemiş olursunuz.
 2. Saçlarınızı ne kadar soğuk su ile yıkarsanız o kadar iyidir. Saçlarınızı sıcak su ile yıkamaktan kaçının.
 3. Islak ve hassas saçınızı havlu ile çok fazla ovalarsanız saçınızın kırılmasına sebep olabilirsiniz.
 4. Banyo sırasında saçlarınızı doğru taramak çok önemlidir. Özellikle kalın dişli taraklar ya da doğal malzemelerden yapılan fırçalar saçlarınızın sağlığı için doğru seçimlerdir. Saçlarınızı tararken kırılmasını engellemek için ufak tutamlara ayırarak taramaya özen gösterin. Saç uzmanları da saçınızı tararken ensenizden taramaya başlar.
 5. Saçlarınızı yıkadıktan sonra havluyla nemini aldınız ve sıra geldi kurutmaya. Saçınızı kuruturken kurutma makinesini orta derece ısıya ayarlayın. Kurutma işlemi sırasında makineyi saçınızdan 15 – 20 cm uzak tutun.
 6. Saçınızı kuruturken, makinenin zarar vermemesi için saçı koruyucu fön suyundan kullanabilirsiniz.
 7. Saçlarınızın daha havalı ve kabarık görünmesi için krepe yapabilirsiniz.
 8. Işıltılı Saçlar İçin Modanzi ÖnerilerHer zaman bukleli saçlar için şampuan kullanmak yerine arada bir normal saçlar için olan şampuanlardan da kullanabilirsiniz.
 9. Yıkama sırasındaki beş dakikalık saç masajı saçınızın daha dolgun görünmesini sağlar.
 10. Saçlarınızın bakımlı olmasını ister misiniz? O zaman kırıklarınızı düzenli şekilde kestirebilirsiniz.
 11. Elektrikli gibi görünen saçlar için, saç kremleri kurtarıcınız olacaktır.
 • Site Yorum

Bir yorum bırak