Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İster Misiniz ?

Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İster Misiniz ?
Paylaş
 

Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İster Misiniz ?

Parfüm seçimi kadar parfümün gün boyu kalıcı olması da önemlidir. Parfümünüzün kullandığınız deodorant ve vücut losyonu ile de uyum içerisinde olması gerekir. Peki daha kalıcı bir parfüm için ne yapmalıyız?

  1. Öncelikle parfümün nereye uygulandığı çok önemlidir. Gün boyu parfümünüzün kalıcı olmasını istiyorsanız kulak arkası, boyun, bilek, göğüslerin arası, diz araları daha sıcak olduğu için bu bölgelere uygulayabilirsiniz. Böylece parfümünüz gün boyu güzel bir koku sağlayacaktır.
  2. Parfümü kıyafete değil her zaman teninize sıkmalısınız.
  3. Kalıcı parfüm için en önemli şeylerden biri de temiz bir tendir. Parfüm sıkarken teniniz mutlaka temiz olmalıdır.
  4. Parfümünüzü seçerken sıktıktan sonra 10 sn bekleyin böylece parfümün teninize oturmasını sağlarsınız. 3 adetten daha fazla parfüm denerseniz burnunuzun koku algısı karışabilir ve diğer parfümleri tam olarak algılamayabilirsiniz.
  5. Parfümünüzün Daha Kalıcı Olmasını İster Misiniz ?Kuru bir cilde sahipseniz, yağlı ciltlere oranla parfümün kalıcılığı daha az olacaktır. Gün içinde birkaç kez parfümünüzü tazeleyebilirsiniz.
  6. Parfümünüzün teninize uygun olması gerekir. Bunu anlamak için de 4 saat kadar parfümü teninizde bekletmelisiniz. Daha sonra uyumlu bir koku ile karşılaşırsanız bu parfüm tam size göre demektir.
  7. Parfümünüzü güneşli aydınlık yerlerden uzak tutun bu hemen bozulmasına sebep olur. Parfümü karanlık yerlerde saklayıp ömrünü uzatabilirsiniz. Buz dolabında saklamak da parfümün ömrünü uzatacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak