İş Stresinden Uzaklaşmanın Yolları

İş Stresinden Uzaklaşmanın Yolları
Paylaş
 

İş Stresinden Uzaklaşmanın Yolları

İnsanlar günlük iş stresiyle karşılaştıkları için iş yerindeki verimlilikleri daha da azalıyor. Yani daha fazla stres altında kalmak daha az üretkenliğe sebep oluyor. Ayrıca konsantrasyonunuzu azaltıyor.  Peki günlük yaşantımızda bir sürü karşılaştığımız iş sorunları sayesinde edindiğimiz iş stresinden nasıl uzaklaşabiliriz. Sizler için araştırıp maddeler halinde sıraladık.

  1. Çikolatanın araştırmalara göre stresten uzaklaştırdığı söyleniyor. Kendinizi stresli hissettiğiniz zamanlarda ufak bir parça çikolata ile bunu yok edip kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Tabiî ki ufak bir parçadan daha fazla olmamalı. Stesten uzaklaşayım derken kilo almak istemezsiniz değil mi? Diyet yapıyorsanız light çikolata tercih edebilirsiniz. Çikolata yediğinizde stres hormonlarından uzaklaştığınızı fark edeceksiniz.
  2. Çok gergin hissediyorsanız gülme molası verebilirsiniz. İnternette komik bir video izlemek ya da fıkra okumak iyi gelecektir. İyi bir kahkaha sizi sakinleştirecektir.
  3. İş ile ilgili maillere akşamları veya hafta sonları bakmayın. İşten uzaklaşmak ve mola vermek sizi rahatlatır ve stresten uzaklaştırır.
  4. İş Stresinden Uzaklaşmanın YollarıAnneniz veya ailenizden biriyle konuşmak sizi rahatlatacaktır. Stresten uzaklaşmak için telefonla hemen annenizi arayın, kısa bir konuşma bile kafanızın rahatlamasına yardımcı olabilir.
  5. Araştırmalar dedikodunun stres seviyesini düşürdüğünü söylüyor. Eğer çalışma ortamındaki arkadaşlarınızdan rahatsızsanız yaşadığınız deneyimleri başka bir arkadaşınızla paylaşabilirsiniz. Bu şekilde kötü bir şey olarak düşündüğümüz dedikoduyu lehimize çevirebiliriz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak