Balın Cildinizdeki Mucize Etkisi

Balın Cildinizdeki Mucize Etkisi
Paylaş
 

Balın Cildinizdeki Mucize Etkisi

Şifa kaynağı olan balın cildiniz ve saçınızdaki etkisini biliyor muydunuz ? İşte sizlere ballı tarifler.

  1. Kuru bir cilde sahip olduğunu için şikayetçi misiniz? Cildiniz pul pul dökülüp kötü bir görüntü mü oluşturuyor? Bu durumda devreye bal giriyor. Bir miktar yağı zeytin yağı ile karıştırıp losyon haline getirin. Kuru cildinize bu karışımı sürün ve 20 dk kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Değişikliği hemen fark edeceksiniz.
  2. Yıpranmış sağlıksız saçlar için de en iyi yöntem ballı maskeler. Bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı balı karıştırın ve oluşan karışımı saçlarınıza sürün. 20dk kadar bekletin ve saçlarınızı ılık su ile şampuanlayın ve yıkayın.  Bir süre sonra gözle görülür etkisini fark edeceksiniz.
  3. Sivilcelere ballı bir saldırıya ne dersiniz? Sivilcenizin üzerine biraz bal sürün ve 20dk kadar bekleyip yıkayın. Bal antiseptik özelliğe sahip olduğu için sıyrıklara ve yanıklara da iyi gelir.
  4. Çatlayan dudaklara da ballı bir çözüm önerebiliriz. Dudaklarınıza peeling yapmak için bir yemek kaşığı bal, bir yemek kaşığı toz şeker, yarım çay bardağı vazelin ve yarım çay bardağı zeytinyağını karıştırıyoruz. Haftada iki kere Balın Cildinizdeki Mucize Etkisidudaklarınıza uygulayacağoınız bu bakım sayesinde dudaklarınız yumuşacık olacaktır.
  5. Bir yemek kaşığı bal ile bir kç damla limon suyu ve ufalanmış yer fıstığını karıştırın. İşte vücudunuz için harika bir ballı peeling.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak