Daha Hızlı Uzayan Saçlar İçin Maskeler

Daha Hızlı Uzayan Saçlar İçin Maskeler
Paylaş
 

Daha Hızlı Uzayan Saçlar İçin Maskeler

Saçlarınızın yavaş uzadığını mı düşünüyorsunuz? Kozmetik ürünler saçınızın daha fazla yıpranmasına sebep olur. Sağlıksız saçlar da daha yavaş uzar. Evde kolayca yapıp uygulayabileceğiniz ürünler sayesinde saçlarınızın uzama hızını artırabilir, uzun saçlara sahip olabilirsiniz. İşte saçlarınızı daha hızlı ve sağlıklı uzatacak yöntemler.

  1. Badem yağı hem saç bakımı hem de uzatmak için en önemli yağlardandır. Bir çay bardağı suda kaynatıp ılımaya bıraktığınız sinameki suyuna bir tatlı kaşığı badem yağı ve bir bemiks ampul ilave edin. Saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Saçınızda en az 2 saat bekletin.  Ilık su ile saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2 kere yapabilirsiniz.
  2. Elma sirkesinin saç bakımındaki önemi tartışılamaz. 2 bardak suda kekiği kaynatın. Ilımaya başladığında kekiği süzün, kalan suyuna 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 çay bardağı elma sirkesi, biberiye yağı ekleyin. Oluşan karışımı saç diplerinize masaj yardımıyla yedirin. Saçınızda 2 saat bekletin daha sonra ılık su ile yıkayın. Bu kür sayesinde saç kökleriniz güçlenecek ve saçlarınız daha hızlı uzamaya başlayacak.
  3. Daha Hızlı Uzayan Saçlar İçin MaskelerMarulun da saç için iyi bir bakım kürü haline dönüşeceği aklına gelir miydi? 4 yaprak marulu ve 1 adet rendelenmiş turpu suda 10dk kadar kaynatın ve ılımaya bırakın. Ilıyan kürü saçınızın diplerine yedirin ve saçlarınızda 2 saat kadar bekletin. Daha sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın.
  4. Kaynayan suyun içine lavantayı atın ve demlenmesini bekleyin. Demlenen lavanta suyunu duştan sonra durulama suyuna ekleyin. Saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak