Makyajınızın Daha Kalıcı Olması İçin Neler Yapmanız Gerekli Biliyor Musunuz ?

Makyajınızın Daha Kalıcı Olması İçin Neler Yapmanız Gerekli Biliyor Musunuz ?
Paylaş
 

Makyajınızın Daha Kalıcı Olması İçin Neler Yapmanız Gerekli Biliyor Musunuz ?

Dakikalarca uğraşıp yaptığınız makyajın bir saat içinde yok olup gitmesini istemezsiniz değil mi ? Gün içinde sürekli makyaj tazeleme fırsatınız da olmayabilir. O modanzi önerilerimize kulak verin.

  1. Kapatıcınızı göz altınıza noktalar halinde hafif bastırarak uygulayın. Uyguladığınız kapatıcıyı parmaklarınızla hafifçe yayabilirsiniz. Bir fırça yardımıyla saydam bir pudrayı hafifçe sürün. Bu uygulama sayesinde rimelinizin akıp göz çevresinde koyu renk halkalar oluşturmasını engelleyebilirsiniz.
  2. Eğer krem allık kullanmayı tercih ediyorsanız az miktarda uygulamanızın yararı olacaktır. Fazla uygulama kalıntı bırakıp doğallıktan uzak bir görüntü yaratacaktır. Allığın dağılmaması için allık uygulamasından sonra hafif toz pudra sürebilirsiniz. Böylece allığın yanaklarınızın dışında, yüzünüzde başka yerlere dağılmasına engel olursunuz.
  3. Göz kaleminizin dağılmaması için çok fazla bir şekilde uygulayıp üzerinden birkaç kere gitmeyin. Bu daha sert bakışlara sebep olabilir. Göz kaleminizi uygularken biraz dağıtmak daha doğal bir görünüm elde etmenize sebep olacaktır. Net çizgiler yerine, hafif dağınık kalem uygulamasıyla buğulu bakışlar elde edebilirsiniz. Yine de daha net çizgileri tercih ediyorsanız eğer eyeliner tercih edebilirsiniz.
  4. Makyajınızın Daha Kalıcı Olması İçin Neler Yapmanız Gerekli Biliyor Musunuz ?Dudak parlatıcısını ve ruju sürerken dağılmasına engel olamıyorsanız eğer parmağınıza biraz fondöten alıp dudak çizginizin üzerinden geçerseniz daha düzgün bir şekilde sürmenize yardımcı olur.
  5. Unutmayın pudra her zaman kalıcı makyajın vazgeçilmez bir ürünü, kadınların makyaj yaparken en yardımcı arkadaşıdır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak