Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske Tarifleri
Paylaş
 

Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske Tarifleri

Bebek gibi bir tene sahip olmak ister misiniz ? İşte sizler için seçtiğimiz doğal maske tarifleri.

  • Sivilcelere karnabahar maskesi: sekiz tane karnabahar yaprağını iki yemek kaşığı zeytin yağı ile rondodan geçirin. Bu karışımı yüzünüze sürün ve 10 dk bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.  Haftada bir yada iki kere uygulayın.
  • Kırışıklıklar için maske: soyduğunuz bir adet elmayı ve üç kaşık kaymağı karıştırın. Bu karışımı cildinize uygulayın. Daha sonra üzerini temiz bir bezle örtün. 10 dk bekletip maskeyi temizleyin. Bu maske cildi nemlendirir, besler ve diri kalmasını sağlar. Haftada bir kere uygulayabilirsiniz.
  • Yağlı ciltlere özel maske: bir fincanın içine balı, sütü ve limon suyunu ekleyip karıştırın. Fazla cıvık olmamasına özen gösterin, cıvık olursa akabilir. Hazırlanan karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. Maskeyi 20 dk bekletip bir süngerle birlikte silin ve yüzünüzü temizleyin. Bu maske cildin yağ salgısını dengeler ve oluşacak sivilceleri engeller.
  • Yüzünüzü nemlendiren maske: bir kâsede yumurtanın sarısını ve Bebek Gibi Bir Cilt İçin Maske Tariflerisütü karıştırın. İçine bal da katabilirsiniz. Oluşan karışımı yüzünüze ve boyun bölgenize sürün. Üstünü bir bezle örtüp 20dk bekletin. Daha sonra kâğıt mendille maskeyi çıkarın ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Özellikle kuru ciltlere çok iyi gelecektir. Haftada bir kere uygulamanız yeterli olacaktır.
  • Siyah noktalar için maske: bir kâsede limon suyu ve yoğurdu karıştırıp cildinize sürün. 15 dk bekleyin. Ilık su ile yıkayarak maskeyi çıkarın. Bu maske cildi temizler ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Ayrıca sivilceleri de kurutur.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak