Saç Uzatmak İçin Turp Ve Havuç Maskesi

Saç Uzatmak İçin Turp Ve Havuç Maskesi
Paylaş
 

Saç Uzatmak İçin Turp Ve Havuç Maskesi

Kadınların en sevdiği şeylerden biri de uzun ve gür saçlarladır. Hangi kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak istemez ki  ? İşte sizin için birkaç maske tarifi bulduk. Artık saçlarınız eskisinden daha hızlı uzayacak. Ama tek bi şartımız var bu maskeleri düzenli uygulamanız gerekiyor. Unutmayın ki sürekli yapılmayan hiçbir doğal kür işinize yaramaz. Özellikle turp maskesi ile birinci ay sonunda gözle görülür şekilde saçlarınızda uzama olduğunu fark edeceksiniz.

Saç Uzatmak İçin Havuç Maskesi:

3 adet havuç

2 su bardağı su

1 tatlı kaşığı badem yağı

Hazırlanışı: Biz tarifte ortalama miktar veriyoruz fakat bu saçınızın uzunluğuna göre değişir ilk uygulama sonrasında saçınıza yetecek miktarı kendiniz ayarlayabilirsiniz. Öncelikle havuçlarımızı rendeliyoruz.  Daha sonra kaynayan suyun içine atıp 10 dk kadar kaynamasınız bekliyoruz. 10dk sonunda ocağı kapatarak havuç suyunun ılımasını bekliyoruz. Ilıyan suyun içinden rendelenmiş havuçları süzgü yardımıyla süzerek ayırıyoruz. Kalan suyun içine badem yağını ekleyip karıştırıyoruz. Oluşan karışımı saçlarımıza yedirerek sürüyoruz. Saçlarımızı toplayıp streç filmle kaplıyoruz ve bu şekilde durutabildiğimiz kadar durutuyoruz. Sonra ılık su ile saçlarımızı yıkayarak maskeden arındırıyoruz. Bunu haftada iki kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Saç Uzatmak İçin Turp Maskesi:

3 adet havuç

2 su bardağı su

1 yumurta sarısı

Badem yağı

Hazırlanışı: Turpları rendeleyerek su içerisine atıyoruz ve 10 dk kadar haşlıyoruz. Turp suyunun ılık olması gerektiği için bi süre ılımasını bekliyoruz ve ılık olduktan sonra süzerek içeriğindeki turpları ayırıyoruz. Turp suyunun içine bir yumurta sarısını ve badem yağını ekleyerek karıştırıyoruz.

Saç Uzatmak İçin Turp Ve Havuç MaskesiOluşan karışımı saçımıza yedirerek sürüyoruz. Streç filmle kaplayarak beklemeye başlıyoruz. Saçınızda en az 2 saat tutmanızı öneririz. İşlem tamamlandıktan sonra maskeyi ılık su ile yıkayıp saçınızdan arındırın. Haftada 2 kere yaparsanız 1 ay sonunda etkisini gözle görülür şekilde fark edeceksiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak