Sağlığınız İçin Daha Fazla Nasıl Su İçebilirsiniz ?

Sağlığınız İçin Daha Fazla Nasıl Su İçebilirsiniz ?
Paylaş
 

Sağlığınız İçin Daha Fazla Nasıl Su İçebilirsiniz ?

Sağlıklı yaşam için gerekli en önemli şeylerden birisi de bol su içmektir. Özellikle yaz aylarında terlemeyle birlikte vücuttan daha fazla su atılır ve bu durumda daha fazla su içmemiz gerekir. Kimileri için su içmek oldukça zordur ve günlük yaşantıda fazla su içme alışkanlığı olmadığından bu durumun önüne geçemezler. Sizlere daha fazla su içebilmeniz için bazı tavsiyelerde bulunacağız. Unutmayın su demek sağlık demektir.

  • Yanınızda sürekli küçük bir su şişesi taşıyabilirsiniz. Bazı insanlar bunu alışkanlık haline getirmiştir. Neden sizlerde böyle güzel bir alışkanlık edinmeyesiniz ? İsterseniz hoşunuza giden hoş bir şişe de alabilirsiniz. Bu şişeyi çantanızdan ayırmamalısınız. Dışarıda su bulamadığınız yerler olabilir. Bu küçük şişe kurtarıcınız olacaktır.
  • Eğer suyun tadını çok sevmiyorsanız limonla suyunuzu tatlandırabilirsiniz. Sürahiye yarım limon suyu sıkabilirsiniz yada şişenizin içine biraz limon suyu ekleyebilirsiniz. Bu şekilde içeceğiniz hem c vitamini içerir hem de alkalize etmiş olursunuz. Alkali beslenme cilt ve vücut sağlığı açısından çok önemlidir. Eğer limonlu suyu sevmezseniz suya nane yaprağı ekleyebilirsiniz.
  • Suya buz koyarsanız da bu şekilde su daha hoşunuza gidebilir.
  • Sağlığınız İçin Daha Fazla Nasıl Su İçebilirsiniz ?Su içmeyi eğlenceli bir hale getirmek için pipetle içmeyi deneyebilirsiniz. Paketlerde renk renk satılan pipetlerle su içmek oldukça keyiflidir.
  • Sabah kalktığınızda su içme alışkanlığı edinin. Böylelikle alışkanlık haline geldiği için unutmadan suyunuzu içeceksiniz.
  • Telefonunuza hatırlatma yapın ve su içmeyi unutmayın.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak