Çiçek Özleriyle Gelen Güzellik

Çiçek Özleriyle Gelen Güzellik
Paylaş
 

Çiçek Özleriyle Gelen Güzellik 

Çiçek özleri cilt için çok faydalıdır. İçeriğinde zengin mineraller bulunur. Vucudunuz ve saç sağlığınız için çiçek özlerinden yararlanın.

Gül

Ülkemizde en çok Isparta’da yetiştirilen gül kozmetik ve parfümeride yaygın olarak kullanılan bir çiçektir. Cildi yenileyen antioksidanlar barındırır. Suyu tonik gibi kullanılabilir ve birçok cilt sorununa iyi gelir. Kuru cilt için bir tutam gül yaprağını kaynatın ve buharını yüzünüze tutun cildinize iyi gelecektir.

Papatya

Papatya çiçeği içinde e vitamini, provitamin a ve c vitaminler bulunur. Ayrıca antiseptik özelliğe de sahiptir. İltihaplanan veya pul pul dökülen cildiniz için papatya özlü kremler kullanabilirsiniz. Ayrıca cildi yatıştıran ve tahrişi azaltan özelliğe de sahiptir. Alerjik ciltlere de çok iyi gelir. Saçlarınızın da hem uzamasına yardımcı olur hem de rengini açar ve parlaklık verir.

Lavanta

Hassas cilt tipine sahipseniz eğer lavanta özlü ürünler kullanmalısınız. Kabarcıkları, böcek ısırıklarını ve iltihapları hızla geçirir. Kuru ciltler için faydalıdır. Ayrıca saçlarınız için de kullanabilirsiniz. Lavanta kepek oluşumunu engeller.

Çiçek Özleriyle Gelen GüzellikMenekşe

Menekşe bitkisinin yağından ve özünden yararlanabilirsiniz. C vitamini içerir. Menekşeyi saplarıyla beraber kaynar suya bırakın ve demlendirin. Soğuyunca yüzünüze günde 3 defa uygulayın.

Kekik

Sarkık ve yorgun ciltler için kekik kullanılabilir. Cildinizdeki yaşamsal fonksiyonları güçlendirerek cildinizin yaşlanmasını engeller. Kekik yağını cilt için kullanmak yerine kek çayını tonik şeklinde kullanabilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak