Yıpranmış Sert Saçlar İçin Maske Tarifleri

Yıpranmış Sert Saçlar İçin Maske Tarifleri
Paylaş
 

Yıpranmış Sert Saçlar İçin Maske Tarifleri

Saçlarınız hava değişimleriyle veya saçınıza yaptığımız boyalarla, şekillendiriciler sonucunda yıpranmış ve söz dinlemeyen bir hale gelmiş olabilir. Zamanla sert bir hal almışsa şekil vermesi oldukça zor olur. Bu şekildeki bir saçın güzel görünmesini bekleyemeyiz. Saçlarınızın daha yumuşak ve bakımlı olması için sizlere maske tarifleri vereceğiz.

Yumuşak saçlar için maske

1 yemek kaşığı ısırgan yağı

2 tatlı kaşığı elma sirkesi

Hazırlanışı ve uygulama:

Isırgan yağı ve elma sirkesini bir kap içerisinde karıştırıp saç diplerine ve uçlarına iyice yedirin. 20 dk kadar beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın.

 

Yumuşak saçlar için çay kürü

1 yumurta

2 damla limon suyu

1 yemek kaşığı badem yağı

1 çay bardağı demlenmiş çay

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Cam bir kap içerisinde yumurtayı ve çayı köpürtene kadar çırpın, ardından badem yağı ile limon suyunu ekleyip karıştırın. Saçlarınızın dibine karışımı boya yapar gibi yedirerek sürün.  15 dk bekletin ve şampuanla saçlarınızı yıkayın. Eğer isterseniz son durulama suyu içine elma sirkesi ilave edebilirsiniz. Saçlarınızın daha parlak görünmesini sağlar.

 

Yıpranmış Sert Saçlar İçin Maske TarifleriYumuşak saçlara zeytin yağı maskesi

1 adet yumurta sarısı

2 yemek kaşığı zeytin yağı

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Zeytinyağı ve yumurta sarısını cam bir kabın içinde iyice çırparak karıştırıyoruz. Oluşan karışımı saça yedirerek sürüyoruz. 20 dk kadar bekletip saçlarımızdan maskeyi arındırana kadar yıkıyoruz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak