Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme
Paylaş
 

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme 

Kadınlar genelde başkalarında hoşuna giden bir şeyi kendilerinde deneyeme çalışırlar. Fakat sonuçta başkasına yakışan şeyler kendilerine yakışmayabilir. Herkesin yüz şekli göz yapısı ve duruşu farklıdır. Eyeliner sürmek kolay değildir. İyi bir sürüşle eyeliner gözlerinizi ön plana çıkarabilir. Tabi bunun için de göz şeklinizi tanımanız ve buna uygun bir çizgiyle çekmeniz gerekir.

Birkaç sürme tekniğinden bahsetmek istiyorum. Eğer ilk defa kullanmaya başlayacaksanız mutlaka kalem tipi eyeliner denemeli öncelikle elinizi alıştırmalısınız. Daha sonra el alışkanlığı oluştukça ince fırçalı eyeliner ile sürmeye başlayabilirsiniz. Bir çizgiye başlayıp bırakmadan bitirmek yerine küçük çizgiler halinde birleştirerek sürebilirsiniz. Bu alışmanızı kolaylaştıracaktır.

Acele etmeden yavaş bir şekilde sürmeye çalışırsanız başarılı bir sonuç elde edebilirsiniz.

Büyük gözlere sahipseniz; En şanslı bayanlardansınız. İstediğiniz biçimde eyeliner sürebilirsiniz. Çünkü her şekilde gözlerinize yakışacaktır. Gözlerinizi iri ve çekici göstermeye çalışmanıza gerek yok zaten o gözlere sahipsiniz.

Yuvarlak gözlere sahipseniz; gözlerinizi daha çekici bir hale getirmeye çalışacaksınız. Bunun için de eyelinerı daha kalın sürebilir ve çizgiyi göz bitimine kadar uzatabilirsiniz.

Göz Şekline Göre Eyeliner Sürme

Düşük göz kapaklarına sahipseniz; Eyeliner’ı kirpik diplerine ince bir şekilde çekmeniz gerekir. Göz kapağınız düşük olduğu için eyeliner göz kapağına bulaşabileceği için önce bir gözünüze sürüp kurumasını bekleyin daha sonra diğer göze geçin.

Küçük gözlere sahipseniz;  gözlerinizin tamamına eyeliner çekmeyin. Dışa doğru yarım eyeliner size daha çok yakışacaktır. Ya da başlangıçta ince çizgi çekip sonra doğru kalınlaştırabilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak