Güzelliğinizi Etkileyen Şeyler

Güzelliğinizi Etkileyen Şeyler
Paylaş
 

Güzelliğinizi Etkileyen Şeyler 

  • Çok fazla ve işe yaramayan ürün kullanmak: Kullandığınız ürünün cilt yapınıza uygun olması gerekir. Mesela kuru bir cildiniz varsa kuru cilde özel badem özlü nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Yağlı bir cildiniz varsa yağlı nemlendiricilerden uzak durmanız gerekir. Eğer cildinizin yağlı veya kuru olmasından çok şikayetçiyseniz mutlaka cilt doktoruna görünmelisiniz.
  • Yüzünüze uygun kaş şekli: Kaşlarınızı gereğinden ince göstermek sizi hoş göstermek aksine daha kötü bir görüntü oluşturacaktır. Eper yüzünüz çok genç veya yaşlı gösteriyorsa yüzünüze uygun normal incelikte kaşlarınızı aldırın. Narin bir yüzünüz varsa biraz daha inceltebilirsiniz fakat aşırı ince, kalem çizgisi gibi duran kaşları tercih etmiyoruz.
  • Sürekli saçlardaki kırıkları aldırmak: Saç kırıklarını düzenli aldırmak aslında saç sağlığı açısından çok önemlidir. Fakat saç kırıklarınızı çok sık aralıklarla aldırırsanız bu saç yapınızın bozulmasına sebep olabilir. Yılda iki kere kırıkları aldırmanız yeterli olacaktır.
  • Aşırı bronzlaşmak: Bronz bir ten çoğu kadının sahip olmak istediği bir şeydir. Bu yüzden sürekli solaryum merkezine gitmek cildinizin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Zamanla cildinizde kahverengi lekeler oluşabilir.
  • Güzelliğinizi Etkileyen ŞeylerMakyajı temizlemeden uyumak: Yapılan en büyük hatalardan biri de makyajı çıkarmadan yatağa girmektir. Gün içerisinde makyajla birlikte fazla hava alamayan cildiniz geceleri nefes almak ister. O yüzden cildinizi yıkayarak uyumanız gerekir. Sürekli makyajı temizlemeden yatarsanız cildinizin erken yaşlanmasına neden olursunuz.
  • Siyah noktalarla uğraşmak: Siyah noktalardan kurtularak güzel bir cilde sahip olabilirsiniz fakat sürekli uğraşırsanız iltihaplanmaya yol açabilirsiniz. Siyah noktalarınızı sıkmayın ve doğal bakım kürleri ile yok etmeye çalışın.
Etiketler:
güzellik
  • Site Yorum

Bir yorum bırak