Maskara Kullanımında En Çok Yapılan Hatalar

Maskara Kullanımında En Çok Yapılan Hatalar
Paylaş
 

Maskara Kullanımında En Çok Yapılan Hatalar

Kullandığınız maskaranın etkisi ve markasının önemli olduğu kadar, nasıl kullandığınız da önemlidir. Eğer bu hataları yapıyorsanız maskarayı doğru kullanamıyor ve bu yüzden de iyi bir sonuç elde edemiyorsunuz demektir. Neden ben de o etkili bakışları elde edemiyorum diyorsanız yaptığınız hataları anlamalısınız.

  • Maskarayı kullanırken sürekli fırçayı maskaraya batırmaktan vazgeçin. En çok yapılan hatalardan birisi budur. Bu şekilde maskaranın içine daha çok hava girer ve makyaj malzemenizin daha hızlı bozulmasına sebep olur. Ayrıca fırçanız da bozulur ve iyi bir sürme işlemi gerçekleştiremezsiniz.
  • Maskarayı en fazla iki kat sürmelisiniz. Daha fazla sürerseniz kirpiklerinizi daha uzun ve kıvrık göstermeye çalışırken daha kötü bir görüntüye sebep olursunuz. İyi bir bakış yaratmak isterken topaklanmış kirpikler elde edebilirsiniz.
  • Maskarayı kirpik diplerinden başlayıp uçlarına doğru sürmelisiniz. Sadece kirpik uçlarına sürmek kirpiklerinizi olduğundan daha kısa gösterir.
  • Maskarayı sürerken göz kapağının içine bulaştırmayın bu çok kötü bir görüntü yaratabilir. Boya bulaştıysa eğer pamuk yardımıyla temizleyip kötü görüntüden uzaklaşın.
  • Maskara Kullanımında En Çok Yapılan HatalarMaskaradan önce kirpik kıvırıcı kullanmak kirpikleri daha kıvrık gösterir. Fakat kirpik kıvırıcıyı kesinlikle maskara sürdükten sonra uygulamayın. Kirpikleriniz kıvırıcıya yapışır ve kopabilir, ayrıca kötü bir görüntü elde etmiş olursunuz.
  • Son kullanma tarihi geçmiş olan maskaraları kullanmadan çöpe atın. Az kullanmış olsanız dahi son kullanma tarihi geçmiş maskara sağlığınıza büyük zararlar verebilir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak