Zeytinle Gelen Güzellik

Zeytinle Gelen Güzellik 

Kahvaltıda vazgeçilmez olan zeytinin cildinize de faydalı olduğunu biliyor muydunuz?

Zeytinle Işıltılı Saçlar: Boyadan, röfleden ve fönden yıpranan saçınızın artık bakıma mı ihtiyacı var. Zeytin yağı ile saçlarınızı eski ışıltısına kavuşturabilirsiniz. Bir çorba kaşığı zeytin yağı, bir çorba kaşığı badem yağı ve bir yumurta sarısını bir kâsede iyice karıştırın ve bu karışımı saçınıza sürün. Streç filmle saçlarınızı sarıp 30dk kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. Haftada iki kere uygulayabilirsiniz.

Kepeklere Zeytinli Çözüm: Zeytinyağı kepeklere de iyi geliyor. Kepek sorunu için zeytin yağını saç derinize sürün ve masaj yapın. Yarım saat sonra saçlarınızı yıkayın.

Zeytinle Bakımlı Tırnaklar: Çabuk kırılan tırnaklarınızı güçlendirmek için bakım tarifi. 1 kaşık zeytinyağını ısıtın ve birkaç damla limon sıkın. Tırnaklarınızı bu karışıma batırıp beş dakika kadar bekleyin.

Ayaklarınıza Zeytinli Bakım Yapın: 50 ml zeytinyağına 250 ml süt ekleyin ayaklarınızı bu karışımın içine sokun ve yarım saat bekleyin. Daha sonra ayaklarınızı yıkayın.

Zeytinle Gelen GüzellikDirseklere Zeytinyağlı Bakım: Dirsekleriniz zamanla kurur. Bunun için yarım çay bardağı zeytin yağı ile yarım çay bardağı elma sirkesini karıştırın. Bu karışıma dirseklerinizi sokun ve 15 dk bekleyin. Dirseklerinizin yumuşadığını göreceksiniz.

Kırışıklıklara Zeytinyağı Mucizesi: Yazın etkisiyle cildiniz güneş ışınlarıyla kurur. Bir çorba kaşığı zeytin yağı ve bir çorba kaşığı limon suyunu karıştırın. Bu maske sayesinde çok pahalı ürünler almak zorunda kalmazsınız ve doğal yöntemle cildiniz nemlenir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak