Cilt tipinize uygun bakım önerileri

Cilt tipinize uygun bakım önerileri
Paylaş
 

Cilt tipinize uygun bakım önerileri

Cildinize bakım yapmak için kozmetik mağazalarından bir çok ürün alırsınız. Yada evde doğal maskeleri denersiniz fakat istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz. Bunun en önemli sebebi cilt tipinize uygun bir bakım seçmemenizdendir. Cildinize bakım yapmadan önce cilt yapınızı bilmeniz gerekir, karma, kuru veya yağlı bir cilt yapısına sahip olabilirsiniz. Hepsi için de farklı bakım önerileri ve maskeler vardır.

Cildinizin doğal nemlendiricilerle nemlendirilmesinde fayda vardır. Nemlendiricileri vücudunuz nemliyken kullanırsanız vücudunuzun nemi hapsetmesini sağlayabilirsiniz.

Uv ışınlarının verdiği hasarlardan cildimizi korumak için mutlaka güneş ışınlarına karşı koruyucu özelliği olan ürünlerden kullanmanız gerekir.

Yaşınıza uygun cilt bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Eğer kırışıklıklarınız varsa cildinizi gerginleştiren daha genç görünüm sağlayan kremler tercih edebilirsiniz.

Yağlı cilt yapısına sahipseniz içeriğinde yağ olmayan sadece nemlendirme özelliği olan kremler kullanmalısınız. İçeriğinde fazla yağ özleri olan nemlendiriciler cildinizin daha yağlı ve kirli görünmesine sebep olabilir.

Kuru bir cilt tipiniz varsa kuru ciltlere özel geliştirilmiş içeri yağ özleriyle zenginleştirilmiş ürünler kurtarınız olacaktır. Cildinize kaybettiği elastik özelliği vererek erken yaşta kırışmasını engelleyecektir.

Cilt tipinize uygun bakım önerileri

Karma cilt tipiniz için de t bölgesi yağlı olduğu için ona özel ürünler geliştirilmiştir.

Cilt tipinize uygun ürünler almak için kozmetik mağazalarındaki satış elemanlarından yardım isteyebilirsiniz. Cildinize uygun bir bakım için gerekli olan ürünleri vereceklerdir.

Her gün düzenli olarak yüz temizleme jeli, tonik ve nemlendirici uygulamayı unutmayın.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak