Makyajla Sihirli Dokunuş

Makyajla Sihirli Dokunuş
Paylaş
 

Makyajınızı küçük sihirli dokunuşlarla çok daha güzel bir şekle getirebilirsiniz.

Cilt

Pürüzsüz bir cilt makyajı için öncelikle taze ve canlı bir cilde sahip olmanız gerekir. Bunun için günlük cilt bakımı ve temizliğini aksatmadan yapmalısınız. Daha sonra makyajınıza cilt tonunuza en yakın bir fondötenle başlayabilirsiniz. Doğal görünüm için krem fondötenler en ideal olanlarıdır. Cildinizde lekeler varsa fondöten öncesi lekeler için kapatıcı kullanabilirsiniz.

Yanak

Doğal görünümden yanaysanız yüzünüze duştan çıkınca oluşan pembeliği vermek için pembe tonunda bir allık kullanabilirsiniz. Pembe ya da turuncu allıklar cildinize parlaklık verir. Allığın doğal bir görünümde olması için rujunuzla aynı renklerde bir allık tercih edin.

Gözler

Belirgin gözler her zaman daha çekici görünse de doğallıktan yana olduğumuzu ve natural renkleri tercih etmenizin daha iyi olacağını söyleyebiliriz. Lila, açık pembe, mavi, kahverengi tonları bahar makyajı için vazgeçilmezlerdir. Daha ışıltılı makyaj için simli farlar da kullanabilirsiniz. Göz makyajınızı hafif bir rimel ile tamamlayabilirsiniz.

Makyajla Sihirli DokunuşDudak

Yüzünüzün en dikkat çeken bölümlerinden biri de dudaklardır. Dudaklarınızda rujun daha iyi görünmesi için dudak bakımınızı yapmalısınız. Dudak nemlendiricileri de işinize yarayacaktır. Dudaklarınızı besleyen ve aynı zamanda ışıltı veren rujları tercih edebilirsiniz. Her tene uyumlu doğal renkler yardımcınız olacaktır.

Yüz yapısı

Ayrıca yüz şeklinize uygun makyaj yaparsanız, daha güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunun için ayrı bir konu daha yayınlayacağız.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak