Normal Doğumun Avantajları ( Vajinal Doğum )

Normal Doğumun Avantajları ( Vajinal Doğum )
Paylaş
 

Normal Doğumun AvantajlarıVajinal Doğum )

Bebek sahibi olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren içinizde bazı heyecanlar olabilir ve bebeğinizi nasıl dünyaya getireceğinizi düşünmeye başlayabilirsiniz. Çevreden duyduğunuz bazı öneriler de olur. Fakat önemli olan doktorunuzun önerdiği doğum şeklidir. Her kadının vücut yapısı aynı değildir. Doğa kadını vajinal doğum için hazırlar fakat hesapta olmayan bazı şeyler olabilir. Bebeğiniz fazla büyükse ve çatınız darsa eğer başka yöntemlerle de doğum yapabilirsiniz.

Her doğum yönteminin avantajları ve dezavantajları vardır. Şimdi bu konumuzda sizlerle normal doğumun avantajlarını paylaşacağız:

  • Vajinal doğum insanlığın var olduğundan beri olan en doğal doğum şeklidir. Vücudunuz dışarıdan müdahale olmadan doğurmaya planlanmıştır. Vajinal doğumda anne doğum sürecinde kendinin önemini hisseder. Annenin doğum sırasında doğru ıkınması çok önemlidir.
  • Vajinal doğum gerçekleştiğinde sezeryene  göre hastanede daha az kalırsınız. Sorunsuz bir operasyonla doğum yaptıysanız genelde hastanede 24 saat kalırsınız.
  • Bebeğinizin geçici bir solunum rahatsızlığı olan TTN’yi geçirme olasılığı daha düşüktür. Prematüre ve zamanında sezaryenle doğan bebeklerde daha fazla görülür ve 2-3 gün içinde düzelir. Vajinal doğumla birlikte baskı sayesinde doğum sırasında akciğerlerde bu rahatsızlığa sebep olan sıvı atılır. Epinefrin salgısı ile bebeğin akciğerlerinde sıvı temizlenir.
  • Normal Doğumun Avantajları ( Vajinal Doğum )Genelde bu doğum sonrası bebeklerde besin alerjileri, laktoz intoleransı gibi hastalıklar daha az görülür.
  • Emzirmeye daha hızlı ve etkili şekilde başlanır.
  • İleriki gebeliklerde doğum daha kolay gerçekleşir.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak