Ruj Seçimine Dikkat Edin

Ruj Seçimine Dikkat Edin
Paylaş
 

Ruj Seçimine Dikkat Edin

Güzel, ışıltılı ve dikkat çekici dudaklar her kadının istediği bir şeydir. Ruj güzelliğinize güzellik katmak, makyajınızı tamamlamak, konuşurken karşıdaki insanı ikna etmek için bile çok önemlidir. Bunun için ruja sihirli bir güç bile diyebiliriz. Peki bu sihirli gücü doğru kullanmasını biliyor musunuz?

Hepimizin ten rengi, göz rengi ve saç rengi birbirinden farklıdır. Birine yakışan bir renk diğerinde itici durabilir. Bunun içinde hangi rengi kullanmamız gerektiği hakkında sizlere  ipuçları vereceğiz.

Öncelikle ruj seçiminde en önemli şeyler, ten rengi, göz rengi ve saç rengidir. Ten renginizi avuç içi ve bileklerinize bakarak anlayabilirsiniz. Ten rengi saç rengi ve göz rengi koyu olanlar ruj seçiminde soğuk renklere yönelebilir. Esmer tenlere yumuşak fuşyalar, hafif pembeler çok uyumlu olacaktır. Eğer açık renk göz, açık renk saçlar ve açık tene sahipseniz sıcak renkler size uygun olacaktır. Kırmızılar öncelikli olmak üzere açık tonların hepsi size çok yakışacaktır.

Ruj seçiminde kişinin ten uyumu kadar, gideceği yer ve kullanacağı alan da oldukça önemlidir. Mesela kahverengi tonlarda bir far sürmüşseniz pembe veya kırmızı kullanmak yerine kahverengi tonlarında bir ruj kullanabilirsiniz.

Ruj Seçimine Dikkat EdinGünlük makyajda iddialı renkler yerine dudak renginize yakın daha doğal rujları tercih etmelisiniz.

Solgun renkli rujlar dudakları aydınlatır, daha dolgun ve genç gösterir. Parlak ve sıcak renklerde yaşınızdan daha genç görünüm sağlar. Koyu renkler ise dudağı daha ince ve küçük gösterir. Pırıltılı dudaklarla her aman daha seksi görünebilirsiniz.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak