Saç Nezlesi Nedir ve Korunmak İçin Ne Yapılması Gerekir ?

Saç Nezlesi Nedir ve Korunmak İçin Ne Yapılması Gerekir ?
Paylaş
 

Saç Nezlesi Nedir ve Korunmak İçin Ne Yapılması Gerekir ? 

Hiç saç nezlesi oldunuz mu ? Aslında bunu ilk defa duyuyor olabilirsiniz. En önemli saç sorunlarından birisidir saç nezlesi. Buna yakalanmamak için daha önceden tedbir alabilirsiniz.

Saç nezlesi saçın derisinde oluşur. Saç derisinde yanma, kaşınma ve ağrı şeklinde görülebilir. Aslında bu nezlenin en büyük nedeni saçların aşırı sıkı bağlanmasıdır. Saçlarınızı sıkı sıkı bağladığınızda saç kökleri ve saç derisinin hava almasını engellemiş olursunuz. Böylelikle de saçlarda dökülmeler ve hatta kopmalar meydana gelir. Diğer önemli sebebi ise banyodan sonra saçın kurutulmamasıdır. Ayrıca her gün saçınıza jöle sürmek ve fön çekmek de saç nezlesine sebep olabilmektedir.

Saç nezlesi nasıl tedavi edilebilir ?

  • En önemli sebeplerinden biri saçın çok fazla sıkı bağlanması demiştik. Bu yüzden saçlarınızı sıkı sıkı bağlamaktan vazgeçmelisiniz.
  • Banyo yaptıktan sonra saçınızı mutlaka havlu ile kurutmalısınız. Kalan nemin de yok olması için 3-4 saat kadar bekleyip daha sonra dışarı çıkmalısınız.
  • Saç Nezlesi Nedir ve Korunmak İçin Ne Yapılması Gerekir ?Stresin tüm vücudumuza zararı olduğu gibi saçlara da çok fazla zararı vardır. Saç nezlesinin sebeplerinden biri olan stresten kaçınmalısınız. Stres sonucu saç dökülmesi yaşanabilmektedir.
  • Saçlarınızı şekillendirmek için aşırı derecede jöle, sprey,saç köpüğü kullanmaktan kaçınmanız gerekir. Bu da saç nezlesine sebep olacaktır.
  • Düzenli beslenmenin saçlara faydası çoktur. Sağlıklı saç için sağlıklı beslenmek gerekir. Özellikle vitamin ve protein yönünden zengin yiyecekleri tüketmeye özen göstermelisiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak