Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama
Paylaş
 

Çin Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama 

Hamilelikte kadınlar bebeğin cinsiyetini öğrenmek için bir sürü yöntem denerler. Çinliler de kendilerince bir tahminde bulunmaya çalışmışlar ve Çin takvimi yöntemini ortaya çıkarmışlar. Hatta buna %90 oranında da inanmışlar. Bu yöntem Çin’de 700 yıldan beri çocukların cinsiyetini tahmin etmek için kullanılıyor. Çin takviminin orijinal hali Pekin’de bulunan bir üniversitede muhafaza ediliyor.

Çin Takvimine Göre Bebeğin Cinsiyeti Nasıl Belirlenir?

Çin takvimi ile cinsiyet belirlenirken annenin yaşı ve hangi ayda hamile kaldığı bilgileri ele alınıyor. Anne 18 yaşında ise erkek bebek olma olasılığının daha fazla olduğu söyleniyor. Yani Ocak ve Mart aylarında kız diğer 10 ayda erkeğin bebek olacağına inanılıyor. Ocak ayı dışında hamile kalınması durumunda anne 21 yaşında ise diğer tüm aylarda bebek kız olarak düşünülüyor.

Fakat Çin takvimine göre annenin yaşını hesaplarken yapmanız gereken bir kaç şey var. Şuan ki yaşınız Çin Takvimine göre doğru olmayabilir. Öncelikle Çin takvimi yaşınızı bilmelisiniz. Hesaplaması aslında hiç de zor değil 1 Ocak ile 26 Şubat tarihleri arasında doğmuşsanız yaşınıza 2, diğer tarihlerde doğduysanız 1 ekliyorsunuz.

Çin Takvimi İle Cinsiyet HesaplamaÖrneğin:

Doğum tarihiniz 14 Nisan ve yaşınız 23 Çin yılına göre yaşınız 24

Doğum tarihiniz 24 Ocak ve yaşınız 28 Çin yılına göre yaşınız 30

Bu şekilde yapacağınız hesaplamaya göre bebeğinizin cinsiyetini tabloya bakarak tahmin edebilirsiniz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak