Tırnağa Gazete Baskısı Nasıl Yapılır ?

Tırnak Gazete Baskısı Nasıl Yapılır ?
Paylaş
 

Tırnağa Gazete Baskısı Nasıl Yapılır ?

Oje kullanmayı seviyor ve değişiklikten hoşlanıyorsanız eğer tırnaklarda gazete baskısı da hoşunuza gidecektir. Artık çok fazla çeşit ojeler var ve bunları şekillendirmek için de bazı araç gereçler çıktı. Hatta hazır yapıştırıcılar bile var bu sayede tırnaklarınızda düz bir şekilde oje sürdükten sonra bu yapıştırılan şekilli desenlerle farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Ayrıca fırçası çok ince olan ojelerle de istediğiniz şekilleri tırnağınıza çizebilirsiniz. Şimdi sizlere daha marjinal bir yöntemi anlatacağız. Gerekli olan şeyler gazete (dergi de olabilir), kolonya (ya da alkol) ve açık beyaz renkli bir oje. Harika bir görüntü elde etmek için sadece bunlar yeterli olacak.

Gelelim uygulama aşamasına. Öncelikle açık beyaz renkli ojeyi tırnağımıza düzgün bir şekilde sürüyoruz. Daha sonra tırnaklarınızı alkol veya kolonya içine batırıp bir süre bekliyoruz. Uygulamak istediğiniz gazete veya dergiyi yeterli miktarda kesip alkole batırıp çıkarıyoruz. Şimdi tırnaklarınızı kağıda bastırabilirsiniz. Gazetedeki yazılar tırnağınızın üzerine baskı gibi çıkacaktır. Artık ojeyi daha kalıcı hale getirmemiz gerekiyor.

Tırnak Gazete Baskısı Nasıl Yapılır ?Daha kalıcı ve düzgün görünmesi için ojenin üst katına parlatıcı sürüp kurumaya bırakıyoruz. Artık bu şekilde tırnaklarınızda gazete, dergi veya kitap baskısı yapabilirsiniz. Altına beyaz renk istemezseniz onun yerine, sarı, bebek pembesi, lila, açık mavi, açık yeşil, sedefli beyaz renkler de kullanabilirsiniz. Ojenizin iyi görünmesi için mutlaka tırnak bakımı yapmayı ihmal etmeyin. Bunun için de tırnaklarınıza badem, susam ve hint yağı uygulaması yapılabilir.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak