Güzellik ve Hijyen

Güzellik ve Hijyen
Paylaş
 

Güzellik ve Hijyen

Güzelleşmek için kullandığımız makyaj malzemeleri sağlığımızı tehdit edebilir. Çantamızdan çıkarmadığımız makyaj çantası aslında mikrop dolu olabilir. Güzelleşmek için verdiğimiz önemi hijyen açısından da göstermeliyiz. Kozmetik ürünleri kişisel olmalı ve başka kişiler tarafından kullanılmamalı. Ayrıca kozmetik reyonlarında bulunan tester rujlar, rimeller, kalemler de mikrop barındırabilir, hepsinden uzak durmanız gerekir.

Makyaj yapmaya başlamadan önce mutlaka ellerinizi anti bakteriyel bir sabunla yıkamalısınız ve mikroplardan arındırmalısınız. Ellerinizde oluşan kirler makyajla birlikte yüzünüze de bulaşabilmektedir. Çok sayıda kişinin kullandığı makyaj ürünleri de bakteri üretebilir.

Parmakla sürülen makyaj malzemelerinde parmaklarda bulunan mikroplar ürüne yerleşebilir. Çok fazla hızla üreyebilirler ve cildinize sürdüğünüzde bu makyaj malzemeleri mikrop yuvası haline gelebilir.

Alışverişe gittiğinizde kozmetik mağazalarının da hijyen açısından iyi olması önemlidir. Sizlere denemeniz için verilen ürünlerin tek kullanım olmasına özen gösterin. Hatta bu ürünleri cildinizden çıkarmanız için verilen temizleme ürünlerinin dahi temizliğinden emin olmanız gerekmektedir.

Güzellik ve HijyenSizden önce bir başka müşterinin denediği bir ürünü deneyememelisiniz. Almak istediğiniz ürünün kalitesinden emin olmak için satış danışmanlarından yardım alabilirsiniz. Bu bilgiler dahilinde alışverişinizi yaptıktan sonra ellerinizi mutlaka temizlemeniz gerekir.

Güneş ışınları bazı kozmetik ürünlerinin bozulmasına sebep olabilir. Bozulan ürünü cildinize sürerseniz cildinizi tahriş eder ve leke oluşumuna sebep olabilir. O yüzden ürünün bozulmaması için buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kozmetik ürünlerinin ambalajını sıkı bir şekilde kapatınız.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak