Annelerin Bilmesi Gereken Şeyler

Annelerin Bilmesi Gereken Şeyler
Paylaş
 

Annelerin Bilmesi Gereken Şeyler

Dokuz aylık heyecanlı bekleyişin sonunda eğer ilk defa bunu yaşıyorsanız hastaneden çıkıp eve gelirken endişeye kapılmanız çok normaldir. Çünkü bebek bakımı hakkında hiçbir tecrübeye sahip olamayabilirsiniz. Hatta onu nasıl uyutup besleyeceğiniz hakkında bile heyecanlı olabilirsiniz. Biz de her annenin bilmesi gereken şeyleri araştırdık ve bir araya getirdik. Doğum öncesi mutlaka okumanızı öneririz.

  • Bebeğiniz sağlıklıysa ve hava durumu müsaitse bebeğinizi alıp dışarı çıkabilirsiniz. Bu hem size hem de bebeğinize iyi gelecektir. Özellikle güzel havalarda dışarı çıkmak moralinizi yükseltir.
  • Eşinizle birlikte yemeğe çıktığınız günleri mi özlediniz? Bebeğinizi bırakabilecek kimse yok mu? O zaman bebeğinizle birlikte akşam yemeğine çıkabilirsiniz. Bu hem eşinize hem size hem de minik bebeğinize iyi gelecektir.
  • Genelde bebeği olan anneler onu bırakıp duş almaktan çekinirler. Duş almak için eşlerinin eve gelmesini, bebeğin başında birilerinin olmasını isterler.  Ama 5 – 10 dakikalık bir duşun ne bebeğinize ne de size bir zararı yoktur. Bebeğinizi kucağınıza alıp onunla birlikte kısa bir duş alabilirsiniz.
  • Annelerin Bilmesi Gereken ŞeylerEmzirmekten göğüs uçlarınız yara olmuş olabilir. Ya da bulunduğunuz ortamda bebeğinizi emzirmeyebilirsiniz. Hatta sürekli uykusuzluk sorunu çektiğiniz için gece eşinizin bebeğinizi beslemesini bile isteyebilirsiniz. Bu durumda sütünü sağın ve biriktin. Gece eşiniz uyanıp bebeğinizin karnını doyursun. Bu bebeğinizi daha az sevdiğiniz anlamına gelmez.
  • Her anne içgüdüsel olarak bebeğine neyin iyi gelip gelmediğini bilir. Sadece elinizden gelen şeyi yapmaya özen göstermelisiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak