Muhteşem Yüzyıl’da Bu Hafta (114. Bölüm Özeti 04.12.2013 Çarşamba )

Muhteşem Yüzyıl’da Bu Hafta (114. Bölüm Özeti)
Paylaş
 

Muhteşem Yüzyıl‘da Bu Hafta (114. Bölüm Özeti 04.12.2013 Çarşamba )

Muhteşem yüzyılda bu hafta gerilim daha da artıyor.

Süleyman Selimi sancağında sarhoş bir halde yakalar. Hürrem de Nazenin‘i öldürmesi için Nurbanu‘ya emir verir. Hürrem yine Mustafa ile Süleyman’ın arasını bozmak için planlarını uygulamaya başlar. Şehzade Bayezıt Huricihan ile ilgili bir karar alır. Süleyman bir süpriz yaparak Mustafa’ya hediye gönserir ve bu hediye Mustafa’yı çok şaşırtır. Hayal kırıklığına uğrayan Mustafa artık tüm hanedanın hayatını etkileyecek bir karar vermek zorunda kalır.

Beyazıt Amasya’ya geldiğinde aşkı Huricihana kavuşur ve abisi Mustafa’nın da gizli evliliğini öğrenir.

Manisa da oğlunu sarhoş bir şekilde yakalayan Süleyman öfkelenir. Selim babasına kendini affettirmeye çalışırken Süleyman Manisa ‘da şehzade olduğu günleri hatırlar ve İbrahim aklına gelir.

Muhteşem Yüzyıl’da Bu Hafta (114. Bölüm Özeti)

Rüstem’in Amasya eşrafına yazdığı mektuplara sevaplar gelmeye başlar. Artık Mustafa’yı köşeye sıkıştırmak için Rüstem’in eline bir koz geçmiştir. Fatma da Sokullu’yu Rüstem’e karşı kışkırtmaya çalışır.

Süleyman Mustafa’ya ders vermeye çalışırken Hürrem‘in de araya girmesiyle ortalık karışır. İşler hiç beklenmedik bir yöne gider. Mustafa’nın kararıyla her şey daha da farklılaşacaktır.

Hürrem affedildiğini düşünürken sürgün edildiğinin haberini alır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak