Çayın Güzelliğe Etkisi

Çayın Güzelliğe Etkisi
Paylaş
 

Çayın Güzelliğe Etkisi 

Her gün zevkle içtiğiniz çayın cildinize de faydası olduğunu biliyor muydunuz? Çayın cilt güzelliği için nasıl kullanıldığını biliyor musunuz?

Cilt Yenilemek İçin Maske

Bu maske ile cildinizdeki toniklerin atılmasını sağlayabilirsiniz.

1 tatlı kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı çay ve 3 yemek kaşığı yoğurdu karıştırın. Bu maskeyi göz çevresi hariç yüzünüzün her yerine sürün. 20dk bekleyin daha sonra ılık su ile yıkayın. Ferah ve yumuşak bir cildiniz olacaktır.

 

Parlayan Saçlara Çay Banyosu

Mat ve cansız saçlar için çay banyosu iyi gelecektir. Bunun için saçlarınızın temiz olması gerekir. İlk önce saçlarınızı yıkayın ve durulayın. Daha sonra demlenmiş çayı saçlarınıza dökün ve 5 dakika bekleyin. Saçınızı ılık su ile durulayarak kendi haline kurumasını bekleyin.

 

Canlı bir Cilt İçin

Genelde çay kuru ciltlerde iyi sonuçlar vermektedir. Örneğin nemlendirici kreminizin içine birazçay ekleyip karıştırın ve bu nemlendiriciyi gece yatmadan yüzünüze sürün. Sabah cildinizi ılık su ile yıkayıp kurulayın. Çayın içeriğindeki astrigent sıkılaştırıcı etkiye sahiptir.

Çayın Güzelliğe EtkisiAraştırmalar sonucuna göre cildinizi yeşil veya siyah çayla yıkamak cilt kanserine iyi geliyor.

Sivilcelere Çaylı Kür

Bazen yüzümüzde sivilce çıkacağı yeri kızarıklıklardan dolayı fark ederiz. Poşet çayı bir kaç dakika sıcak suda demleyin. Daha sonra içinden poşeti çıkarın. Poşeti sivilcenin çıkacağını düşündüğünüz yere koyun ve biraz bekletin. Sivilcenin olduğu yeri uzun süre yıkamayın. Bu şekilde oluşabilecek sivilcelere karşı bir önlem almış olacaksınız.

 

  • Site Yorum

Bir yorum bırak