Renkli Maskara Kullanımı

Renkli Maskara Kullanımı
Paylaş
 

Renkli Maskara Kullanımı

Genelde kadınlar renkli maskaralar yerine siyah maskaraları tercih ederler. Oysa arada kullanacağınız renkli maskaralar sıkıcı makyajlardan uzaklaştırır. Siyah maskara ile sürekli aynı makyajı yapmaktan sıkılabilirsiniz. Ayrıca renkli maskara kullanınca yoğun göz makyajı yapmanıza gerek kalmaz zamandan da kazanabilirsiniz.

Renkli maskara kullanımının marjinal olduğu düşünülse de gözlerinize uygun bir renkteki maskara aslında size farklı bir görünüm kazandırır. Önemli olan hangi renkte maskaranın hangi gözlere yakışacağını bilmek ona göre uygulama yapmaktır.

Renkli maskaralara renklendiriciler katıldığı için topaklanma yapabilir bunu gidermek için maskara kullanımından sonra kirpiklerinizdeki topaklanmaları peçete ile silebilirsiniz.

Hangi renk maskaralar vardır?

Bordo, mavi,pembe,mor,kahverengi,yeşil, lacivert,eflatun renginde maskaralara rastlamanız mümkündür.

Mavi göze mavi maskara: Eğer göz renginiz mavi ise mavi bir maskara kullanırsanız bu renk gözlerinizin daha dikkat çekmesini sağlayacaktır. Ayrıca bordo renkli bir maskara ile de güzel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Renkli Maskara KullanımıYeşil göze yeşil maskara: Yeşil gözlere sahipseniz eğer gözlerinizin rengini vurgulamak için yeşil renkli maskaralar tercih edebilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak mor maskarayı da uygulayabilirsiniz. Gözleriniz daha dikkat çekici olacaktır. Mor renk gözlerinizin yeşili ile çok güzel uyum sağlar.

Ela gözlere kahverengi maskara: Ela gözlere sahipseniz eğer sizin için en doğru renk kahverengi maskaradır. Ela ve bal rengi gözlerinizi vurgulayarak güzel bir makyaj bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlayacaktır.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak