Hamile Kadınlara Nasıl Davranmanız Gerekir ?

Hamile Kadınlara Nasıl Davranmanız Gerekir ?
Paylaş
 

Hamile Kadınlara Nasıl Davranmanız Gerekir ?

Aslında bu yazıyı hamile bayanlar için de çevresindeki kişiler için hazırladık (özellikle eşler için). Çünkü artık karınızın değişip bambaşka bir insan olduğu düşüncesine alışmanız gerekir. Vücuduyla birlikte hormonları ve duyguları da değişir. Bu 40 haftalık dönemde bambaşka bir kadınla karşılaşabilirsiniz. Bu duruma hazırlıklı olmanız gerekir.

  • Hassasiyet: İşyerinizde bir sorunla karşılaşmış, grip olmuş ve ya yemek istediğin şekilde hazırlanmamış olabilir. Moralinizi bozan ne olursa olsun asla hamile bir kadınla aynı hassaslıkta olamazsınız. Çünkü her gün değişen yeni vücudu, tavan yapmış hormonları ile ona tafra yapamazsınız. Eğer tafra yapmaya kalkarsanız vücudunuzda tırmık izleri olabilir veya eşiniz bavulunu hazırlamaya başlayabilir.
  • Ağlama Krizleri: Hamilelikte en fazla görülen şeyler de gereksiz ağlama krizleridir. Romantik bir filme götürdüğünüz eşiniz sinema çıkışında hüngür hüngür ağlayabilir. Bu durumda üstüne gitmek yerine onu sakinleştirmeye çalışabilirsiniz. Fakat sakinleştirmek için çok fazla uğraşmanız da ters tepebilir. İlgili olduğunuz gösterin yeter.
  • Hamile Kadınlara Nasıl Davranmanız Gerekir ?Dikkat eksikliği oluşumu: Hamile bir kadının beyninde gün içinde bin bir soru dolaşır. İyi beslenip beslenemediği, vitamin ilacını alıp almadığı, fazla kilolarla daha sonra nasıl baş etmesi gerektiği, iyi bir anne olup olamayacağı sorunsalı… Hepsi beyninde döner durur. Bu yüzden ortaya unutkanlık çıkabilir ve bazı şeyleri unutabilir. Bu durumda üstüne gitmeyin hatta durumu siz düzeltmeye çalışın.

Gebelikle ilgili daha fazla bilgi için gebelik kategorimize göz atabilirsiniz

  • Site Yorum

Bir yorum bırak