Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )

Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )
Paylaş
 

Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )

Bebeğinizin bebek şekerlerini kendiniz yapmak ister misiniz ? Aslında zor gibi düşündüğünüz bu bebek patiğini örgü bilen herkes kolayca yapabilir. Peki nasıl yapıldığını merak ediyor musunuz ?

 


Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )Örgü Bebek Şekeri İçin Gerekli malzemeler:

1 yumak istediğiniz renkte ip, 3.5 numara şiş, Yuvarlak kesilmiş organze tül (100’lü paket), Süslemek için tüyler (100’lü paket), Küçük nazar boncukları (100’lü paket), Çiçek şeklinde yapışkan süs (100’lü paket), Lavanta (badem şekeri de olabilir), İnce kurdela, Silikon tabancası

 

 

 

Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )Örgü Bebek Şekeri Hazırlanışı:

Patiği örmek için öncelikle 20 tane ilmek atarak başlıyoruz. 8 sıra haroşa örgümüzü örüyoruz. Daha sonra 9. sıradayken 7 ilmek örüp 6 kesiyoruz ve kalan 7 ilmeği de örüyoruz. Onuncu sıraya geçtiğimizde 14 ilmek kalacak bunları 4 sıra olacak şekilde örüyoruz. 4 sıradan sonra kesip patiği bitiriyoruz.Ortada kesilmiş kısmı kalacak şekilde katlayıp patiğin arka kısmını ve topuk kısmını iple dikiyoruz. Sonra patiği ters çeviriyoruz.

 

 

Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )Organze tülün tam ortasına biraz lavanta katıp top şeklinde ortasını katlıyoruz. İple dikip sağlamlaştırıyoruz. Lavantalı kısmı patiğin içine gelecek şekilde yerleştiriyoruz. Patiğin boynundan ince kurdela ile bağlayıp fiyonk yapıyoruz. Fiyonkun ortasına çiçek şeklindeki süsü silikon tabancasıyla yapıştırıyoruz. Nazar boncuğunu silikon tanabcasıyla organze tüle tutturuyoruz. Tüyü içine sağlamca yerleştiriyoruz (isteyen yine silikon tabancasıyla yapıştırabilir). Son olarak patiğin arkasına mıknatısı silikon tabancasıyla yapıştırıyoruz. Üzerine ister evinizde yazıcıdan bebeğinizin ismini çıkarıp, isterseniz matbaadan çıkartıp yapıştırabilirsiniz.

 

 

Örgü Bebek Şekerinin Bitmiş Hali

 Patik (Örgü) Bebek Şekeri Yapımı ( 1KadınBlogcu Tarifi )

1Kadınblogcuaçık
Google+

  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Betül Y. dedi ki:

    Çok tatlı olmuş yaa 🙂

Bir yorum bırak