Evde Fransız Manikürü Yapımı ve İncelikleri

Evde Fransız Manikürü Yapımı ve İncelikleri
Paylaş
 

Evde Fransız Manikürü Yapımı ve İncelikleri

Tırnaklarda hoş ve çekici bir görüntü sağlayan Fransız manikürü kadınların günlük hayatlarında da rahatlıkla kullandıkları bir manikür çeşididir.

Genelde güzellik uzmanları tarafından güzellik salonlarında yapılmaktadır. Masraflı bir manikür olduğu için her zaman kuaförde yaptırmak aslında pek de ekonomik olmayabilir. Aslında uygulaması hiç de zor değildir. Fransız manikürü için illa güzellik salonlarına gitmenize gerek yok. Sadece alacağınız birkaç malzeme ile bunu evde kendiniz de yapabilirsiniz.

  • Maniküre başlamadan önce ellerimize güzel bir bakım yapmamız gerekir. Oje sürmeden önce bakımınızı uygulamanız gerekiyor. Ellerinize masaj yapabilir ve peelingle ölü derilerden uzaklaştırabilirsiniz. Peeling sonrası ellerinizi bol su ile yıkamanız ve kurulamanız gerekiyor. Çatlayan ellerinizin sebebi iyi kurulamamak olabilir.
  • Sıra geldi tırnaklarınızı uzun ve şekilli kesmeye. Kırılmaya meyilli tırnak yapınız varsa, düz bir şekilde kesmelisiniz. Tırnaklarınızı kırmayacak kaliteli bir törpü seçebilirsiniz.
  • Ellerinize badem yağını sürün, ılık bir havluya sararak bu şekilde 15 dk kadar bekleyin. Daha sonra kütikülleri temizleyin ve ellerinizi yıkayın, kurulayın.
  • Şimdi sıra oje uygulamalarına geldi. İlk olarak doğal açık beyaza yakın bir ojeyi tırnağınıza sürün. Oje birkaç dakikada kurur ve tırnaklarınızı güçlendirir.
  • Evde Fransız Manikürü Yapımı ve İncelikleriTırnak kıvrımlarınıza göre uçlarını beyaza boyayın. Kalın yada ince olması tamamen zevkinize kalmıştır. Bazı manikür setleri içinde bunun için özel bantlar vardır o bantları da uygulayabilirsiniz. Sürdükten sonra ojenin kurumasını bekleyin.
  • Çok açık beyaz bir ojeyi son katman olarak tırnağınıza uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Evde Fransız manikürünüz tamamlanmıştır J
  • Site Yorum

Bir yorum bırak