Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı ?

Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı ?
Paylaş
 

Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı ?

Kadınlar her zaman şık olmak ister fakat hamilelikte göğüs ve göbeğiniz büyüdüğü için artık her zaman giydiğiniz kıyafetlerden uzak durmak zorunda kalabilirsiniz. Hamileliğin ilk aylarında bile şişmeyen karnınıza rağmen belinizin kalınlaşmasından dolayı artık eski kıyafetleriniz sizi rahatsız edebilir. Hamilelik döneminde ne kadar kilo alacağınızı tahmin edemeyeceğinizden dolayı ihtiyaçlarınızı hemen almak zorlaşabilir. Bu yüzden kilo artışınıza göre kıyafet seçimi yapabilirsiniz. Kilo artışınız nasıl olursa olsun mutlaka bol, rahat ve nefes alışınızı engellemeyecek kıyafetler seçmenizi öneririz.

Hamilelik döneminde neler giyilebilir ?

  • Gebelikte şık olmak için yüksek topuklu ayakkabılar giymekten vazgeçin. İlerleyen günlerde büyüyen karnınız nedeniyle dengenizi sağlamak daha zor olacaktır. Bu şekilde de topuklu ayakkabılar giyerseniz dengenizi kaybedip bazı kazalarla karşılaşabilirsiniz. Genelde topuksuz ve rahat ayakkabılar giymeyi tercih edin.
  • Bol tunikler ve süveterleri de hamilelik boyunca tercih edebilirsiniz. Hatta erkek tişörtleri de rahat olmanızı sağlayacaktır.
  • Rahat olacak şortlar ve taytlar giyilebilir fakat bedenleri dar geldikçe daha büyük bedenler alınmalıdır.
  • İç çamaşırlarınızın da rahat olması gerekir bunun için de hamileler için özel tasarlanmış külotlar giyebilirsiniz. Aynı şekilde atlet ve sutyenleriniz de daha rahat olmalıdır. Büyük beden sutyenler giymeye Hamilelikte Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı ?başlayabilirsiniz.
  • Şık bir görüntü için göğüs altından itibaren bolaran elbiseler giyilebilir. Fakat elbise boyuna dikkat edilmelidir. Göbeğinizden dolayı elbisenin boyu daha kısa durabilir.
  • Özel bir yere gitmek istiyorsanız hamileler için de çalışan özel bir tasarımcıdan yardım isteyebilirsiniz.
  • Hamileler için kıyafetler satan yerlerde işyerinizde rahatlıkla giyebileceğiniz kıyafetler bulabilirsiniz. Uzun jarse tunik ve uzun etek işyeriniz için uygun olacaktır.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak