Hamile Kalmak İçin Yapılan Hatalar

Hamile Kalmak İçin Yapılan Hatalar
Paylaş
 

Hamile Kalmak İçin Yapılan Hatalar

Hamile kalmak aslında tahmin ettiğiniz gibi planlanabilen bir şey değildir. Bunun için vücudunuzu ve hamilelik hakkında bazı şeyleri bilmeniz gerekir. Yapmamanız gereken şu hataları da kesinlikle yapmayın.

  • Stres hamileliği engelleyen en önemli etmenlerden biridir. Bu yüzden de çoğu kadınlar “Tam düşünmediğim zaman hamile kaldım”, “Endişelerden uzak kalınca hamile kaldım” gibi cümleler duyabilirsiniz. Uzmanlar da bu konuda sakin davranmanız ve rahat olmanızı öneriyorlar. Hamilelik öncesi pozitif olun ve zamanlama yapmayın. Akışına bırakın.
  • Önemli olan doğru zamanda doğru sayıda ilişkiye girmenizdir. Uzmanlar özellikle doğurganlık döneminde her gün veya iki günde bir ilişkiye girmeniz gerektiğini düşünüyor. En doğurgan günlerinizde yapabilirsiniz.
  • Cinsel fantezi malzemelerini bebek yapma düşüncesine sahipken kullanmayın. Uzmanlar vajinanın PH dengesini değiştirdiğini düşünüyor. Bu da bozuk doğurganlığa sebep olabiliyor. Kayganlaştırıcıların da sperm sayısını düşürme ve spermleri öldürme gibi etkileri olabilir.
  • Hamile Kalmak İçin Yapılan HatalarÇocuk sahibi olamadığınızda ilk önce kendinizde hata aramayın. Doktorunuza başvurun. Uzmanlar çocuk sahibi olamamanın sebebinin %20 partnerlerin her ikisinde %40 kadında %40 erkekte olabileceğini düşünüyorlar. Erkekte veya kadında çok fazla sorun yoksa hamile kalmak çiftlerin 6 ayını veya 1 yılını alır.
  • Ne kadar planlı programlı hareket etmek isteseniz o kadar sorun yaşayabilirsiniz. Eğer yumurtalıklarınızda sorun yoksa düzenli adet görüyorsanız hamile kalmak en faz 6 ay veya 1 yılınızı alabilir. 6 ay sonra doktorunuza başvurabilirsiniz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak