Saçınıza Yapmamanız Gerekenler

Saçınıza Yapmamanız Gerekenler
Paylaş
 

Saçınıza Yapmamanız Gerekenler 

Saçınızın iyiliği için yapmayı düşündüğünüz şeylerin asında saçınıza zarar verdiğini biliyor musunuz? Bakımlı ve güzel olmak için kullandığımız ve yaptığınız şeyler saçınıza çok zarar veriyor olabilir.

  • Saçınızı şekillendirmek için saç kurutma makinesi düzleştirici ve maşa kullanırsınız. Aslında güzelliğiniz adına saçınızın aşırı sıcağa maruz kalması kırılması ve yıpranmasına sebep olur. Saçınıza çok fazla zarar vermemek için bu tür makineleri kullanırken ısısını ılık konuma getirmeye özen gösterin. Fazla sıcaklık saçı yakabilir.
  • Saç kırıklarınız çoğaldıkça saçınız kötü görünmeye başlar ve bir süre sonra uzaması durur. Hatta kırık saç sağlığını yitiren saçtır. Düzenli aralıklarla saçınızdaki kırıkları aldırırsanız hem saçlarınız daha iyi uzar hem de kötü görüntüye son vermiş olursunuz.
  • Genelde günlük olarak saçlarımızı fırçalarız. Aslında her fırçalama sonrası saç fırçasının temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen fırçada kalan saçlar bakteri ve mikrop üretir. Aynı fırça ile taradığınız saçına bu bakteriler bulaşır. Saçınızın sağlığı bozulur ve saçlarınız yıpranır. Bu yüzden saç fırçanızın her zaman temiz olmasına özen göstermelisiniz.
  • Saçınıza Yapmamanız GerekenlerSaça şekil veren sprey, jöle, saç köpüğü gibi ürünler fazla kullanılması sonucu saça zarar vermektedir. Özellikle bu ürünleri saçınızın dibine kesinlikle kullanmamalısınız. Sadece uçlarına uygulamanız yeterli olacaktır. Böylece saçlarınızın sağlığına zarar vermemiş olursunuz.
  • Ayrıca haftada iki kere saç bakımı maskeleri uygulamanızı öneririz.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak