Sarımsaklı Şampuanla Saç Bakımı

Sarımsaklı Şampuanla Saç Bakımı
Paylaş
 

Sarımsaklı Şampuanla Saç Bakımı 

Zayıf, ince telli ve bakım yaptığınız halde söz dinlemeyen saçlarınız mı var. Sarımsağın çoğu şeye faydası olduğunu eminim biliyorsunuzdur. Peki, sarımsağın saçlarınızı da gürleştirip daha sağlıklı bir hale getireceği hiç aklınıza gelir miydi? Aslında kokusu hoş olmayan bir bitkidir sarımsak. Fakat saçlarınızda o kötü kokuyu bırakmaz.

Evinizde kendi sarımsaklı şampuanınızı yapın.

Sadece üç diş sarımsak ve 250 ml şampuan kullanmanız yeterlidir. Sarımsaklı şampuanı yapmak için öncelikle sarımsakları rendeleyin (ve ya dövün) suyu çıkan sarımsağı suyuyla birlikte şampuanın içine katın ve bekletin. Artık sarımsaklı şampuanınız hazır. Bu şampuanı nasıl kullanacağınızı merak ediyor musunuz? Duşa girdiğinizde öncelikle saçlarınıza masaj yaparak sarımsaklı şampuanı yedirin bir dakika kadar bekleyip saçlarınızı ılık su ile durulayın. Daha sonra aynı şampuanının sarımsaksız olanını saçınıza uygulayın ve yine ılık su ile yıkayın. Saçlarınızın kırılmaması için kendi haline kurumasını bekleyin. Tabi

Sarımsaklı Şampuanla Saç Bakımı

öncelikle saçınızdaki fazla suyu havlu yardımıyla alabilirsiniz. Eğer yine de saçınızda koku kalabileceğini düşünüyorsanız durulama suyuna biraz menekşe yağı ilave edip saçlarınızı durulayın ya da lavanta suyu kullanın.

Ayrıca artık sarımsaklı şampuanı üreten firmalar da var. Kendiniz hazırlamak istemezseniz, hazır da alabilirsiniz. Bir çok marka bu şampuanı üretmiş fakat birkaç tavsiye verirsek; Macitefendi, Daficca, Purexin, Zavolinin bu konuda iyi olduğunu söyleyebiliriz.

  • Site Yorum

Bir yorum bırak